1. Новини Закарпаття
  2. >

Банки попередили українців щодо блокування їх карток: за яких умов це робитимуть?

20.12.2021 23:30 Бізнес ВАЖЛИВО

ПриватБанк та інші банківські установи країни попереджають своїх клієнтів про можливі блокування їх карток та рахунків при найменшій підозрі.

ПриватБанк та інші банківські установи країни попереджають своїх клієнтів про можливі блокування їх карток та рахунків при найменшій підозрі.

Картку можуть заблокувати за найменшої підозри, що на неї надійшли незаконні кошти. Клієнтам банку, в яких заблокують картки, треба буде аргументовано довести, що їхні гроші законні, і що вони мають право ними користуватись, пише Today.ua.

Про особливості банківського фінмоніторингу розповіла консультантка Київського Центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

За словами фінансової консультантки, велика сума грошей, що прийшла на картку, автоматично вимагає підтвердження законності цих коштів. Причому банки мають можливість діяти і діятимуть набагато жорсткіше, ніж податкова служба.

Фіскали не мають таких важелів впливу на грошові обороти, як ПриватБанк та інші банки. Податківці можуть лише погрожувати, робити приписи, попереджати. А банки відразу блокують рахунок і фактично блокують бізнес підприємця.

Водночас, ніякого іншого способу  безготівкового переказу грошей, крім як через банки, немає. Отже, обійти фінмоніторинг можна лише одним способом – передавати готівку безпосередньо з рук у руки. Але в більшості випадків такий спосіб неприйнятний. Адже бізнес-партнери нерідко знаходяться в різних куточках України. Та й щодня у кожного підприємця виникає десяток потреб переказати комусь гроші, або самому їх отримати.

Отже підприємцям залишається лише повністю легалізувати їхні фінансові потоки. Влада робить це заради того, щоб досягти повної фіскалізації бізнесу.

Наскільки фінмоніторинг може бути поширений на невеликі грошові перекази пересічних людей, достеменно невідомо. Наприклад, чи не поширять цю практику на фрілансерів, більшість з яких працює віддалено і отримує свою платню банківськими переказами.

Так само наразі невідомо, що таке "велика сума", через яку ПриватБанк або інші банки можуть здійснити блокування картки. У народі циркулюють "страшилки" про 100-150 гривень переказаних грошей, через які їхнім власникам заблокували картки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Приватбанку стався масовий технічний збій.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська