1. Новини Закарпаття
  2. >

ПриватБанк блокує картки своїм клієнтам: в чому причина?

05.09.2021 20:45 Бізнес ВАЖЛИВО

Раніше такі випадки були поодинокі, а тепер блокують масово.

Раніше такі випадки були поодинокі, а тепер блокують масово.

Як пише Today.ua, рахунки на картах "заморожують" тим, у кого є комунальні борги.

На заблоковані рахунки масово скаржаться клієнти банку. ПриватБанк у відповідь пояснює, що це не його самодіяльність: банк лише виконує припис виконавчої служби. А дізнатися про те, чи є клієнт в реєстрі боржників, і на якій підставі заблокована карта, можна на сайті Мін'юсту.

Комунальні борги українців вже перевищують 70 мільйонів гривень. Тим часом, країна незабаром вступає в новий опалювальний сезон, а багатьом комунальним підприємствам (особливо це стосується паливної комунальної енергетики) нічим розрахуватися з боргами за спожитий газ. Тому комунальники змушені масово звертатися до судів, щоби змусити своїх клієнтів розрахуватися за спожиті послуги.

При цьому також слід пам'ятати, що заблокувати банківську карту можуть не тільки через комунальні борги, а й з іншої причини. Зокрема, через не виплачену заборгованості по аліментах, через борги по кредитах, через несплачені штрафи. Трапляється також, що банк блокує карту, коли транзакція з неї здається йому підозрілою. Тобто, коли з карти раптово намагаються зняти велику суму грошей або роблять по багато грошових переказів поспіль.

Тут слід пам'ятати, що в Україні почався тотальний фінансовий моніторинг. Держава буде зіставляти офіційні доходи і реальні витрати громадян. На підставі такого аналізу громадян можуть змусити сплатити податки з дорогих покупок. Щоби цього уникнути, українцям радять самим легалізувати свої сумнівні капітали, сплативши з них 5%-ий податок. Таким чином вдасться уникнути більшого оподаткування.

А тим часом, ПриватБанк та інші банки будуть продовжувати блокувати картки клієнтів через комунальні борги.

До речі, слід пам'ятати, що банк не має права заморозити весь рахунок, а може знімати в рахунок оплати боргу тільки певні відсотки з надходжень. Зазвичай це не більше 20%.

Нагадаємо: "Одна покупка - дві списання": ПриватБанк не повертає кошти клієнтам, які ті втратили через збій

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська