1. Новини Закарпаття
  2. >

Продавати паї не вигідно. В Україні держава бере чималі податки за продаж землі

03.09.2021 20:39 Бізнес ВАЖЛИВО

В Україні запрацював ринок землі. І тепер навколо цього питання постійно точяться різні дискусії.

В Україні запрацював ринок землі. І тепер навколо цього питання постійно точяться різні дискусії.

Перші два місяці функціонування ринку землі показали, що на сьогодні в Україні продавати землю невигідно. Вартість одного гектара залишається низькою, а процедура продажу коштує недешево, пише agrotrend.

Перші угоди на ринку землі засвідчили: українська земля добряче недооцінена. Вартість її продажу не має бути нижчою за кадастрову. Але й ці ціни мізерні порівняно з ціною на землю, яка склалася в європейських країнах. Нині гектар української землі йде за 1000-1500 доларів, що дуже мало.

При цьому послуги нотаріуса коштують недешево, адже йому доводиться перевіряти як покупця, так і продавця землі.

Але й це не головне. Податок на землю визначається залежно від її оцінки Фондом держмайна, а вона зазвичай в рази вища від тієї, за яку її продають. От і виходить, що доводиться сплачувати значно завищений податок на землю.

Крім того, залишається проблема з оподаткуванням тих угод, які здійснені із переуступленням переважного права на купівлю землю. Адже відповідно до закону, переважне право на купівлю землі має її орендар. А в тих випадках, коли він поступається цим правом іншому покупцеві, з угоди купівлі-продажу беруть ще один податок. І з цим оподаткуванням кожного кроку треба щось робити, інакше всіх потенційних покупців і продавців можна розполохати, переконаний заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук.

"Під час оформлення передачі такого права, вимагається сплата податку, що, на нашу думку, неприпустимо: подібні операції не повинні оподатковуватись. Наразі всі ці проблемні питання обговорюються в рамках Земельного штабу, ініційованого Мінагро. Сподіваємось, всі вони будуть вирішені якнайшвидше", - висловив надію Марчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відома кількість угод, які уклали в Закарпатській області.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Бракує однієї норми: у Раді назвали "мінуси" законопроекту про мобілізацію
Читайте на ГК:Новий законопроєкт про мобілізацію: Данілов зробив гучну заяву

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська