1. Новини Закарпаття
  2. >

"Що буде з цінами на цукор цієї осені": фахівці дали свій прогноз

26.08.2021 21:32 Бізнес

На даний час цукор в Україні вдвічі дорожчий, ніж У Європі.

На даний час цукор в Україні вдвічі дорожчий, ніж У Європі.

В Україні з початком осені повинна змінитися ціна на цукор. У зв'язку з початком нового сезону цукроваріння вартість цього продукту має або знизитися, або, в крайньому випадку, перестати рости, пише Уніан.

Цьогоріч є всі передумови для зниження ціни на цукор, вважають фахівці Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ). Урожай цукрових буряків в нинішньому році видався непоганий. Та й цукристість самих коренеплодів також доволі висока. Загалом поки види на урожай і вироблення цукру цілком оптимістичні.

"Відповідно, новий сезон виробництва цукру дозволить як мінімум зупинити подальше зростання ціни на продукт, а можливо, призведе і до її зниження", - говорить аналітик асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Світлана Литвин.

При цьому, звичайно, осіння негода може внести свої корективи у збір врожаю, каже Литвин. Однак суттєво вплинути на урожай вона вже не зможе.

На сьогодні сезон цукроваріння в Україні вже розпочато. Він стартував 21 серпня, коли приступив до переробки солодких коренів Селищанський цукровий завод. Про початок сезону виробництва цукру повідомили в асоціації Укрцукор. Загалом, всі підстави для зниження ціни на цукор в цьому році поки є.

Як змінилася ціна на цукор за минулий рік

Протягом року, з початку торішнього сезону цукроваріння, ціна на цукор в Україні зросла на 80%. Тепер в Україні цукор вдвічі дорожче, ніж У Європі.

Причиною різкого зростання вартості цього продукту став поганий торішній урожай коренеплодів. У минулому сезоні в Україні було вироблено майже на третину цукру менше, ніж в позаминулому: 1,1 млн тонн проти 1,48 млн тонн.

Однак не тільки поганий урожай і скорочення виробництва стали причиною такого стрімкого злету ціни на цукор. У цьому процесі маЛА місце також змовА найбільших виробників цукру, яких можна вважати монополістами. Куди при цьому дивився Антимонопольний комітет - невідомо.

Нагадаємо, Експерти пророкують зростання цін по всьому світу.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська