1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

"Частину спадщини державі": які витрати українців змусять покривати після смерті родичів

396
Бізнес Україна

Отримали спадщину? Не поспішайте радіти, адже розпорядитись нею ви зможете тільки за певних умов.

"Частину спадщини державі": які витрати українців змусять покривати після смерті родичів

Після вступу у спадок деяким українцям доведеться віддати частину грошей державі. У Мінсоцполітики виступили з ініціативою розробити механізм компенсації спадкоємцями коштів, які держава витратила на утримання їх літніх родичів в органах опіки, пише Главком.

Якщо правила вступу у спадок зміняться, тоді родичам померлих після їх смерті доведеться відшкодувати бюджетні кошти.

Згідно з законом, у разі смерті близького родича, у спадок потрібно вступити не пізніше, ніж через шість місяців. У цей період потрібно встигнути подати відповідний лист до нотаріальної контори із заявою про те, що ви спадкоємець і хочете вступити в спадок. Громадяни, які проживали разом з померлим і були зареєстровані з ним за однією адресою, автоматично вступають у право спадщини після смерті родича.

У разі, якщо хтось не бажає прийняти спадщину, тоді потрібно протягом півроку піти до нотаріуса і написати відповідну заяву про відмову. Дуже важливо в нашій країні не пропустити терміни вступу або відмови від спадщини, адже навіть відсутність в країні або проживання за кордоном не може стати причиною невступу в право спадщини. Справа в тому, що спадкоємець не зобов'язаний особисто приїжджати до нотаріуса для того, щоб заявити про свої права на спадок. Достатньо направити таку заяву рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні затверджено нові графіки планових відключень електроенергії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber