1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні затверджено нові графіки планових відключень електроенергії

20.08.2021 20:04 Бізнес ВАЖЛИВО

Нововведення стосується планового чи аварійного відключення елетрики в будинках.

Нововведення стосується планового чи аварійного відключення елетрики в будинках.

В Україні змінили правила забезпечення стандартів якості енергопостачання населення. Зокрема, у всіх регіонах країни максимально допустиму тривалість планових відключень електроенергії скоротили на кілька годин. Нова постанова вступить в силу з 1 січня 2022 року, пише Today.ua.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) внесла поправки в "Порядок забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання".

Згідно з новою постановою, в Україні буде на дві години скорочено гранично можлива тривалість аварійних відключень електрики - з 24 до 22 годин. Тривалість планових відключень електроенергії, про які населення заздалегідь попереджають, в теплу пору року не повинна перевищувати 12 годин, взимку цей час скорочується до 6 годин.

На ділянках, де виконуються масштабні роботи по заміні або реконструкції енергомереж, тривалість перерви в подачі електроенергії в будинки жителів не повинна перевищувати 8 годин на зимові місяці і 24 години - в інші пори року.

У випадках, якщо постачальник перевищить затверджені НКРЕКУ норми, сума компенсації зросте з 200 до 300 гривень. При перевищенні термінів усунення причин неякісного електропостачання компенсація споживачам складе 200 гривень щомісяця (раніше було 100 гривень).

Нагадаємо: Віялові відключення електроенергії та дефіцит газу: Як українці переживуть зиму.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська