1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Віялові відключення електроенергії та дефіцит газу: Як українці переживуть зиму

226
Бізнес Україна

Експерти прогнозують, що новий опалювальний сезон буде складним.

Віялові відключення електроенергії та дефіцит газу: Як українці переживуть зиму

Україні не вдасться уникнути дефіциту газу і віялових відключень електрики в новому опалювальному сезоні. Пережити осінь і зиму 2021-2022 років українцям буде дуже складно, якщо влада не зважаться піти на радикальні і непопулярні кроки, пише Today.ua.

З приходом осінніх холодів в Україні з великим ступенем ймовірності виникне гострий дефіцит газу і електроенергії. Про це попереджають представники багатьох державних компаній та експерти з питань енергозабезпечення.

Причиною віялових відключень електроенергії може стати нестача вугілля на складах теплоелектростанцій України, які в цілому забезпечують третину електроенергії в країні. У минулому опалювальному сезоні ТЕС зуміли продовжити роботу за рахунок переведення деяких енергоблоків з вугілля на газ. Гострого дефіциту і віялових відключень електрики вдалося уникнути також завдяки імпорту електроенергії з Білорусі.

Наближення опалювальний сезон вже пов'язаний з низкою ризиків. По-перше, газ подорожчав, нові тарифи для ТЕС вже є непідйомними. А по-друге, на тлі політичної ситуації в світі імпорт ресурсів з Білорусі може виявитися неможливим.

Ризик запуску в Україні системи віялових відключень електроенергії далеко не єдиний. Країна може в зимові холоди зіткнутися з дефіцитом газу. Найближчий опалювальний сезон Україна буде проходити з рекордно низькими запасами газу в сховищах. Блакитного палива може не вистачити не те що для ТЕС, його буде недостатньо для охоплення потреб населення.

Українському уряду доведеться поквапитися, щоб встигнути виправити ситуацію, що виникла до настання холодів. Деякі експерти вважають, що влада країни може вжити популістські рішення, а саме, слідом за зниженням тарифів на електроенергію, почати відключати від електрики не міста і села, а промислові підприємства. А це в найближчій перспективі завдасть важкого удару по економіці держави.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що стало відомо за яку суму боргу за комуналку держава зможе забрати житло.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber