1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо за яку суму боргу за комуналку держава зможе забрати житло

16.08.2021 23:55 Бізнес ВАЖЛИВО

В українців чималі борги за комунальні послуги, тому влада хоче змусити українців повернути борги за комуналку.

В українців чималі борги за комунальні послуги, тому влада хоче змусити українців повернути борги за комуналку.

Борги за комуналку в Україні вже досягли 70 мільярдів гривень. Із початком нового опалювального сезону вони продовжать зростати, прогнозують аналітики. Разом з тим, якщо громадяни не повернуть те, що заборгували комунальникам, то може настати колапс комунальної галузі. Тому влада намагається змусити українців повернути борги за комуналку, пише fbc.ua.

У липні в парламенті проголосували в першому читанні законопроект "Про примусове виконання рішень". Якщо цей закон буде прийнятий, то вже незабаром багато злісних боржників ризикують залишитися без свого житла. У законопроекті прописана процедура вилучення житла в рахунок боргів за комуналку.

При певній сумі заборгованості у боржників будуть вилучати нерухомість - житло і землю. Йдеться про суму заборгованості від 10 мінімальних зарплат. Тобто, на сьогодні це становить 60 тисяч гривень.

Якщо сума боргів за комуналку нижче 60 тисяч, то на нерухомість стягнення зазвичай не поширюється. Тоді можуть вилучити інші активи. Зокрема, автомобіль, побутову техніку, а також кошти на рахунках в банках, у цінних паперах тощо. Крім того, боржнику можуть заборонити виїжджати за кордон.

До процедури вилучення житла вдаються в останню чергу і тільки за рішенням суду

При цьому виселення боржника з квартири відбувається в присутності понятих і співробітників Нацполіціі. З квартири виселяють не тільки боржника, а й виставляють його майно, всіх домочадців і домашніх тварин. Надалі йому та членам його сім'ї заборонено користуватися цим приміщенням.

Виселення відбувається на наступний день після терміну, який буде зазначений у виконавчому провадженні.

При цьому є ще один важливий момент, про який мусять знати виселені боржники

Боржника не мають права виселити просто на вулицю. Натомість йому повинні надати інше житло. Однак поки не відомо, яким має бути це житло, і на яких умовах воно буде надаватися.

Законом також передбачено матеріальні покарання за перешкоджання виселенню. Так, фізичні особи можуть заплатити за це штраф у розмірі 3,4 тисячі гривень, юридичні особи - 17 тисяч, посадові особи - 5,1 тисячі.

Нагадаємо, соняшникова олія в Україні може значно здешевшати.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська