1. Новини Закарпаття
  2. >

Восени ціни на базові продукти значно зростуть: відома причина здорожчання

17.07.2021 20:03 Бізнес ВАЖЛИВО

Мова про базове продовольство, тож ще дорожчими стануть молоко, яйця, хліб та м’ясо.

Мова про базове продовольство, тож ще дорожчими стануть  молоко, яйця, хліб та м’ясо.

Продовольство дорожчає на світовому ринку, і Україна повністю залучена до цього процесу. Тому, поки зростання цін на продукти у світі не зупиниться, вони будуть дорожчати і в нас. Такий невтішний прогноз дав незалежний експерт, учений-економіст Олександр Хмельовський, пише obozrevatel.

На сьогодні Україна активно залучена у світовий ринок продуктів. Одним з основних джерел її валютних надходжень є експорт сільгосппродуктів. Особливо це стосується зернових та олійних культур. Ціна на них на світовому ринку майже безупинно зростає.

Відповідно, зростають і ціни на корми для тварин і птиці, які виготовляють із зерна. А звідси й подорожчання продуктів м'ясної та молочної галузі.

Крім цього, в Україні знижується поголів'я великої рогатої худоби. Через це падає виробництво власного молока. Таким чином, наша країна стає дедалі залежнішою від імпорту молочних продуктів. А це означає, що й продукція молочної галузі у нас буде дорожчати.

"Дефіцит молока і залежність від імпорту призводять до зростання цін на молочну продукцію. На подорожчання продовольОлександр ства також впливає зростання цін на паливо, газ, електроенергію", - говорить Хмельовський.

При цьому в Україні і так за останній рік вже неабияк зросли ціни на продукти усіх видів. Так, гречана крупа подорожчала майже на 14%. Білий хліб із борошна вищого гатунку зріс у ціні майже на 20%, а сама мука підскочила на 21,5%. Майже на 21% подорожчали макарони, які виробляють із м'яких сортів пшениці.

Однак рекордсменами в подорожчанні виявилися соняшникова олія та цукор. Зокрема, вартість цукру зросла майже на 74%, а соняшникова олія злетіла в ціні майже на 90%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні стрімко здорожчав цукор.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська