1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Хай бог береже захисників України": Депутат Державного самоврядування українців Угорщини висловила подяку за допомогу від угорського народу

08.06.2022 10:45 Без кордонів ВАЖЛИВО

Депутат Державного самоврядування українців Угорщини Ліліана Грекса подякувала за надану українцям допомогу із боку Угорського Уряду.

Депутат Державного самоврядування українців Угорщини Ліліана Грекса подякувала за надану українцям допомогу із боку Угорського Уряду.

"Коли Росія вторглася в Україну, угорський народ одразу простягнув українському народові руку допомоги", – сказала у вівторок у своїй промові на засіданні Парламенту Угорщини депутат Державного самоврядування українців Угорщини Ліліана Грекса.

Пані Грекса від імені українського народу подякувала усім, хто надав допомогу біженцям. Вона також подякувала за роботу уряду Угорщини, міністерствам, муніципалітетам, компаніям, організаціям допомоги та волонтерам і висловила впевненість, що вони й надалі отримуватимуть допомогу, вже після перемоги в Україні. Про це пише karpat.in.ua посилаючись на джерело: telex.hu

"104 дні в Україні триває кровопролитна війна. Цікаво, що відчувають батьки, чия дитина загинула в результаті нападу агресора?" – поставила вона запитання, після чого згадала співака-переможця шоу пошуку українських талантів, українського тенісиста, що переміг Роджера Федерера, та відеоблогера. "Усі вони воюють на передовій", – додала вона.

Після цього усі присутні згадали невинних жертв війни кількома секундами мовчання.

"Хай бог береже захисників України, хай Бог береже Угорщину та Європу", – такими словами завершила свою промову Ліліана Грекса.

У своїй відповіді міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини міністр закордонних справ Петер Сійярто проголосив, що Угорщина засуджує агресію проти України та допомагає біженцям, які прибувають звідти. Міністр також повідомив – Угорщина заявила, що хотіла б відновити зруйновану школу поблизу Бородянки, якщо це дозволить українська влада. Крім того, він зазначив, що Угорщина буде допомагати доглядати за дітьми, а також братиме участь у догляді за пораненими українськими воїнами та запустить стипендіальну програму для молоді, яка вступає до угорських вишів. За словами Петера Сійярто, відбувається найбільша в історії Угорщини операція з надання гуманітарної допомоги.

Відзначмо, Угорський народ із перших днів російського вторгнення в Україну допомагає біженцям як фінансово, так й матеріально. Гуманітарна допомога українським переселенцям продовжує надходити регулярно до закарпатських громад. 

Серед основної допомоги - продукти харчування,  медикаменти, гігієнічні засоби тощо. Допомога від Угорського Уряду безперебійно  надходить до закарпатських санаторіїв, де із перших днів почали розміщувати біженців зі Сходу України. Також Уряд Угорщини підтримує фінансово освітні заклади Закарпаття - ліцеї, гімназії тощо.

Нагадаємо, Данілов зробив важливу заяву щодо допомоги Угорщини українським біженцям

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)