1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Підтримка Угорщини: переселенці у закарпатському санаторії отримали значну допомогу (ВІДЕО)

02.06.2022 10:45 0 Без кордонів ВАЖЛИВО

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Закарпаття прибуло сотні тисяч вимушених переселенців. Значну кількість біженців прийняли в санаторіях регіону.

Керівництво відомого закарпатського лікувально-оздоровчого санаторію «Квітка полонини» не вагаючись прийняло у себе понад 560 осіб, що майже вдвічі перевищило кількість наявних ліжкомісць, - повідомляє ko.net.ua

Наразі ситуація трохи стабілізувалася і в санаторії перебувають усього 150 вимушених переселенців. З них 22 особи проживають та харчуються в закладі повністю безоплатно. Для безпеки проживаючих у санаторії обладнали бомбосховище та забезпечили його всім необхідним.

У рамках програми «Угорщина допомагає», представники Генерального консульства Угорщини в Ужгороді передали керівництву санаторія «Квітка полонини» продукти харчування та засоби особистої гігієни, які зараз такі необхідні.

«З перших днів війни наш санаторій відкрив двері для людей, які були змушені покинути власні домівки внаслідок війни Росії проти України. Тоді до нас прибуло багато жінок з дітьми і завдяки допомозі небайдужих закарпатців для них ми облаштували окремі кімнати для ігор та забезпечили місця для навчання. Люди були надзвичайно емоційно виснажені і потребували не лише затишку і спокою, а й психологічної допомоги. Наші лікарі відгукнулися та всіма силами намагалися надати допомогу зі свого боку», – розповідає Агнеса Кеменяш, комерційний директор санаторію «Квітка полонини».

Пані Агнеса зазначила, що завдяки саме такій допомозі, яку отримали й від Генконсульства, вдалося встановити спеціальну цінову політику, що забезпечувала б утримання персоналу та закладу загалом. Крім того, комерційний директор санаторію «Квітка полонини» подякувала благодійникам, які відгукуються на звернення закладу та підтримують у такий складний час.

Консул дипломатичної установи Угорщини в Ужгороді Ференц Папп наголосив, що уряд країни-сусідки завжди готовий допомогти там, де в цьому є потреба. Цього разу гуманітарний вантаж на Закарпаття привезли з міста Загонь – коробки з консервами, печивом та засобами особистої гігієни. Крім того, в рамках програми «Угорщина допомагає», в нашому краї запустили виробництво макаронних виробів, 150 кілограм яких теж передали на потреби санаторію: «Така допомога дозволить й надалі забезпечувати харчування вимушених переселенців, що наразі проживають у закарпатському санаторії».

Нагадаємо, Угорщина із перших днів війни не залишалась осторонь, допомагаючи, як матеріально, так і фінансово українським біженцям. Значну допомогу від Угорщини й далі продовжують отримувати Закарпатські громади. Зокрема, гуманітарний вантаж - продукти харчування, вітаміни, засоби гігієни  надходять до Берегівської та Камянської ТГ. 

Вкотре слід зауважити, що угорські благодійні служби розвезли по країні понад 40 каміонів гуманітарки. У тому числі понад 48 тисяч кілограмів продуктів для дорослого населення, більше 3 тисяч - дитячого харчування, 17 тисяч -  засобів особистої гігієни тощо. 

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо, у розмінуванні Чорнобильської АЕС приймають участь піротехніки з Угорщини

Читайте на ГК:Скандал з пострілами у Виноградові: про інцидент з ромами біля ТЦК  заговорили в Угорщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українець став жертвою смертельної різанини в Угорщині
Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)