1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Данілов зробив важливу заяву щодо допомоги Угорщини українським біженцям

08.06.2022 09:45 Суспільство ВАЖЛИВО

За словами секретаря РНБО України Олексія Данілова, Україна повинна бути вдячна Угорщині за допомогу українським біженцям. У той же час іншої допомоги від цієї країни навряд чи можна очікувати.

За словами секретаря РНБО України Олексія Данілова, Україна повинна бути вдячна Угорщині за допомогу українським біженцям. У той же час іншої допомоги від цієї країни навряд чи можна очікувати.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив Секретар РНБО України Олексій Данілов.

"Про Угорщину, я від своїх слів відмовлятися не збираюся (про те, що Угорщина знала про напад Росії на Україну - ред.). І всі події, які були на протязі цього часу, доводять те, що Угорщина - такий собі партнер. Але за те, що вони приймають наших людей, за це ми маємо бути їм вдячними. Бо іншої допомоги від Угорщини ми навряд чи отримаємо. Я сьогодні мав зустріч з віцеспікером парламенту Естонії. Ми мали доволі довгу розмову стосовно майбутнього Європи, в який спосіб вона буде рухатись, куди буде рухатись, як буде розвиватися. Є різні думки з цього приводу. У нас є друзі - це країни Балтії, Польща, Чехія, Велика Британія та інші країни. А є люди, які спостерігають за нашими проблемами, і не поспішають надавати допомогу. Але те, що вони приймають наших біженців, що вони допомагають нам гуманітарними вантажами, іншим, ще раз наголошу – ми за це їм маємо бути вдячні", - сказав Данілов.

Нагадаємо, Угорщина продовжує допомагати українським біженцям, забезпечуючи їх прдуктами харчування й медикаментами. Гуманітарні вантажі у значній кількості й надалі надходять  до закарпатських громад, зокрема, Берегівської й Камянської ТГ. Напередодні, у рамках програми «Угорщина допомагає», представники Генерального консульства Угорщини в Ужгороді передали керівництву санаторія «Квітка полонини» продукти харчування та засоби особистої гігієни.

Загалом, із початку війни в Україні, угорські благодійні служби розвезли по країні понад 40 каміонів гуманітарки. У тому числі понад 48 тисяч кілограмів продуктів для дорослого населення, більше 3 тисяч - дитячого харчування, 17 тисяч -  засобів особистої гігієни тощо.

Завдяки підтримці Угорського уряду йде будівництво у гімназії ім. Габора Бетлена на Берегівщині, де із початку війни розмістили 52 переселенців зі Сходу України.

Нагадаємо, Угорщина та Україна обговорили важливі питання експорту укаїнських культур

Читайте на ГК:Чому Угорщина так відверто підтримує вступ України в ЄС: озвучена основна причина
Читайте на ГК:Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України
Читайте на ГК:"Подякував за підтримку": відомо, про що домовився Зеленський із Орбаном під час переговорів