1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Пенсії перестануть переходити на банківські карти пенсіонерів: пенсійний фонд повідомив важливу новину

506
Аналітика Україна

Пенсію на банківську картку просто так не зарахують. Нещодавно Пенсійний фонд України пояснив, яким вимогам має відповідати банківський рахунок для зарахування пенсії.

Пенсії перестануть переходити на банківські карти пенсіонерів: пенсійний фонд повідомив важливу новину

Що потрібно знати Більшість українців знають, що пенсіонери можуть отримувати пенсійні виплати двома способами: через поштове відділення або на банківський рахунок. У другому випадку рахунок повинен відповідати певним вимогам, інакше отримання пенсії стане неможливим. Про це нагадали в Головному управлінні Пенсійного фонду України, повідомляє gsinfo. 

Щоб пенсію зарахували на банківський рахунок, він має відповідати наступним вимогам:

  • Бути відкритим в одному з уповноважених банків (перелік доступний за посиланням).
  • Рахунок має бути відкритий виключно для зарахування пенсійних чи соціальних виплат.
  • Рахунок повинен бути чинним.

При поданні заяви про призначення або перерахунок пенсії та виборі способу отримання виплат через банк, пенсіонер повинен надати не номер картки, а номер рахунку у міжнародному форматі IBAN, який складається з 29 символів (цифр та літер).

Дізнатися міжнародний номер банківського рахунку можна в мобільному додатку банку, а для тих, хто не користується мобільними додатками, можна звернутися до найближчого відділення банку.

При відкритті пенсійного рахунку банк повинен самостійно передати дані до Пенсійного фонду України. Проте іноді трапляються збої, і цього не відбувається. Щоб уникнути затримок, варто попросити в банку виписку з номером рахунку та самостійно повідомити Пенсійний фонд про зміну банківських реквізитів. Відвідувати Пенсійний фонд особисто не обов’язково — можна повідомити про зміну реквізитів дистанційно через вебпортал Пенсійного фонду.

Пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року, повинні пройти фізичну ідентифікацію. Якщо вони цього не зробили, варто терміново звернутися до Пенсійного фонду, оскільки в такому разі виплату пенсій буде призупинено.

Читайте також: У Німеччині закликали позбавити соцвиплат українських чоловіків призовного віку 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber