1. Новини Закарпаття
  2. >

Почали діяти з 12 серпня: НБУ змінив правила переказів та валютні обмеження

12.08.2023 15:51 Аналітика

З 12 серпня Національний банк України вніс зміни до низки валютних обмежень в Україні.

З 12 серпня Національний банк України вніс зміни до низки валютних обмежень в Україні.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України. Так, з 12 серпня дозволено перекази за кордон для виплати пенсій громадянам України. "Укрпошта" зможе робити перекази для забезпечення виплати пенсій та грошової допомоги на користь громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном.

Дозволено також участь іноземних банків в операціях з ОВДП, номінованих у національній валюті.

"Буде дозволено здійснювати переказ коштів у гривні для проведення операцій з гривневими ОВДП, учасником яких є банк-нерезидент", – йдеться у повідомленні.

За оцінками НБУ, такі зміни мають сприяти активнішій участі іноземних банків у таких операціях. Водночас завдяки збереженню обмеження на конвертацію цих коштів в іноземну валюту та їх переведення за кордон це не призведе до посилення тиску на валютний ринок;

Товарні біржі матимуть можливість переказу коштів іноземцю для повернення гарантійного забезпечення для участі у біржових торгах. Але лише за рахунок коштів, попередньо перерахованих нерезидентом із-за кордону для участі у таких торгах.

"У банків немає можливості завершувати валютний нагляд за операцією з імпорту товарів, якщо відбувається повне або часткове повернення коштів імпортеру з рахунку нерезидента, відкритого в українському банку. Така зміна необхідна, щоб запобігти непродуктивному відтоку іноземної валюти за кордон, що дозволить захистити міжнародні резерви України та стабільність на валютному ринку", – зазначають у НБУ.

Нагадаємо, Мобілізують усіх до кінця літа: на Закарпатті розпалились дискусії з приводу вручень повісток 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Стане спекотніше: якою буде температура  в Україні 7 квітня
Читайте на ГК:Гороскоп на 7 квітня для всіх знаків Зодіаку: кому потрібно тримати себе в руках
Читайте на ГК:В Україні знову може подорожчати електроенергія, — Галущенко