1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізують усіх до кінця літа: на Закарпатті розпалились дискусії з приводу вручень повісток

12.08.2023 15:29 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

У соцмережах тривають дискусії щодо мобілізації військовозобов'язаних.

У соцмережах тривають дискусії щодо мобілізації військовозобов'язаних.

Як уже раніше інформував "Голос Карпат", в Україні вже понад рік тривають напружені бойові дії у результаті повномасштабного російського вторгнення. Поряд із цим в регіонах держави продовжено дію військового стану й процес загальної мобілізації військовозобов'язаних. Чоловікам вручають повістки у різних місцях - на вулиці, у комплексах відпочинку, торгових центрах тощо. Крім того, військовозобов'язаних перевіряють у громадському транспорті. Водночас, трапляються випадки, де люди у формі, себто працівники ТЦК, вдаються до сили в процесі вручення тих самих повісток. Не рідко мобілізація в такому випадку переходить рамки дозволеного, розповідають очевидці, яким доводилось фіксувати такі ситуації. Відзначмо, на Закарпатті місцевим жителям уже доводилось фіксувати на камери, як військовозобов'язаних силою тягнули асфальтом працівники ТЦК та заштовхували їх до автівок.

Кричущі пости та відео із відловлюванням закарпатських чоловіків очевидці розміщували у соцмережах та обговорювали проблемну тему.

Напередодні у соцмережах люди почали обговорювати не менш важливу тему мобілізації в Україні. Ішлося про те, що до кінця літа мобілізують певні категорії чоловіків, про це ми писали у попередній публікації.

Відомо, що в Україні під час загальної мобілізації та воєнного стану всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними й підлягають мобілізації. Більше того, вони можуть отримати повістки та бути мобілізованими примусово, якщо не мають права на відстрочку.

Наразі відомо, шо загальну мобілізацію та воєнний стан в Україні продовжили до 15 листопада 2023 року. Всі військовозобов'язані підлягають примусовій мобілізації, деякі чоловіки та жінки стають до зброї добровільно, перебуваючи на службі вже місяцями. Мобілізація відбувається після оповіщення, яке здійснюють уповноважені особи.

Після отримання повістки про уточнення даних військовозобов'язаний повинен з’явитися для уточнення військово-облікових даних. Такі повістки будуть видаватися двом категоріям чоловіків. Насамперед це ті військовозобов'язані, які з тих чи інших причин не з’явилися до територіальних центрів комплектування, щоб уточнити дані — можливо змінився сімейний стан, кількість дітей, місце проживання. Також це стосується внутрішньо переміщених осіб.

 

У соцмережі по-різному реагують на процес мобілізації, що набирає масштабів останнім часом. Зокрема, люди обурені тим, що усіх військовозобов'язаних призиватимуть примусово, як згадано вище. В коментарях також пишуть, мовляв до армії призиватимуть й далі "усіх інвалідів".

 

Раніше "Голос Карпат" інформував, що українців змусять з'являтись до ТЦК без повісток. Новацію анонсовано депутатом.

Нагадаємо, Хотіли до Словаччини: на Закарпатті затримали ще декількох чоловіків (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:На закарпатському кордоні запрацювала «єЧерга»: для кого вона доступна
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про надзвичайну небезпеку: у ДСНС розповіли деталі
Читайте на ГК:На Закарпатті судитимуть ще трьох колаборантів, які співпрацювали з ворогом