1. Новини Закарпаття
  2. >

Українські ціни на яйця наздоганяють європейські: скільки коштує продукт у Німеччині, Польщі та інших країнах

09.11.2022 19:28 Аналітика

В Україні регулярно дорожчають усі продукти, але ціни на яйця виросли найбільше та майже наздогнали європейські. Стало відомо, скільки коштує десяток у Німеччині, Польщі, Італії та інших країнах.

В Україні регулярно дорожчають усі продукти, але ціни на яйця виросли найбільше та майже наздогнали європейські. Стало відомо, скільки коштує десяток у Німеччині, Польщі, Італії та інших країнах.

Фахівці кадрового порталу rabota.ua порівняли вартість продуктового кошика в Україні та країнах Євросоюзу. Вони проаналізували ціни на яйця у найбільших торгових мережах станом на жовтень 2022 року. Розрахунки проводились за курсом 40 грн/євро, пише TODAY.UA.

Десяток яєць у європейських супермаркетах у середньому коштує:

  • Україна – 77 грн (1,9 євро);
  • Італія – 79,6 грн (1,99 євро);
  • Німеччина – 80 грн (2 євро);
  • Словаччина – 80 грн (2 євро);
  • Польща – 85 грн (2,2 євро);
  • Франція – 104 грн (2,6 євро).

Як очевидно зі звіту експертів, висока вартість яєць у Європі не дозволяє Україні імпортувати їх.

Відомо, що продукт різко виріс у ціні через обмежену пропозицію на внутрішньому ринку. Кури через зниження тривалості світлового дня та похолодання стали менше мчати.

Корми подорожчали, а вартість електроенергії, що подається з перебоями, зросла. Також вплинула окупація частини української території. У непідконтрольних населених пунктах перебуває близько 17% усіх підприємств із виробництва яєць.

Нагадаємо, «Смішно і сумно»: через борги за комуналку депутатам ВРУ відключили опалення

Читайте на ГК:Смарт-мобілізація та електронний рапорт: в Україні запроваджують глобальні зміни для військових
Читайте на ГК:Отруйний овоч уже на полицях магазинів: закарпатців попереджають про небезпечний продукт привезений з Польщі
Читайте на ГК:Мобілізація з 25 років: ТЦК в Україні починають працювати за новими правилами
Читайте на ГК:Кров холоне від подробиць: чоловік звіряче вбив, обезголовив і відрізав язика пенсіонеру у якого винаймав житло (ФОТО)
Читайте на ГК:Ракетний удар по бійцях 128-ї закарпатської бригади: шокуюча версія трагедії
Читайте на ГК:Міжнародний день совісті та річниця створення першої Конституції: відомо, яке свято сьогодні відзначають українці та в чому його унікальність