1. Новини Закарпаття
  2. >

Цибуля зростає в ціні: фермери назвали основні причини подорожчання

21.09.2022 08:07 Аналітика Актуально

В Україні стрімко дорожчає цибуля. Зростання цін фермери пояснюють зменшенням пропозиції овочів на ринку. Зараз дефіциту немає, але ціни ростуть щотижня.

В Україні стрімко дорожчає цибуля. Зростання цін фермери пояснюють зменшенням пропозиції овочів на ринку. Зараз дефіциту немає, але ціни ростуть щотижня.

На сьогоднішній день українські фермери відвантажують цибулю в середньому за 22-27 грн/кг, що на 10% дорожче, ніж минулого тижня.

За словами аналітиків, виробникам вдається активно підвищувати відпускні ціни на цибулю за рахунок ажіотажного попиту на продукцію з боку оптових компаній. Багато українців також зараз хочуть запастися цибулею на зиму, що підвищує попит.

Через дощову погоду господарства змушені призупинити збирання цибулі. Ще частина врожаю зіпсується у тих регіонах, які під час посівної не були окуповані, а зараз перебувають в окупації.

Оптова вартість цибулі в Україні на сьогодні в середньому у 4,4 рази вища, ніж у другій половині вересня 2021 року. При цьому очікується, що ціни будуть повзти вгору і далі.

У супермаркетах цибуля, станом на 20 вересня, в середньому коштує 33,36 грн за кг, вартість синьої цибулі знизилася у вересні до 33 грн за кг.

Зараз фермери висаджують озиму цибулю, і якщо вона добре вродить, то вони зможуть її продажем перекрити всі витрати на вирощування, і навесні добре заробити на продажу.

Нагадаємо, «Бограч-index» на Закарпатті: оприлюднено дані по цінах на продукти за вересень

Читайте на ГК:Гороскоп на 6-7 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Не з'явився в ТЦК — розкривай гаманець: за неявку по повістці доведеться віддати сотні тисяч гривень
Читайте на ГК:Астрологи розповіли, що деякі знаки Зодіаку вважають марною тратою часу