1. Новини Закарпаття
  2. >

«Бограч-index» на Закарпатті: оприлюднено дані по цінах на продукти за вересень

21.09.2022 07:46 Суспільство

На Закарпатті купівельну спроможність почали визначати за новою схемою. І новий індекс показує, що в липні ціни не змінилися.

На Закарпатті купівельну спроможність почали визначати за новою схемою. І новий індекс показує, що в липні ціни не змінилися.

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index».

Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у вересні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного “Бограч-index”. Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до «індексу бограча» якщо за серпень 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 539 гривень, то у вересні 2022 року відбулося зростання вартості продуктів загалом на 59 гривень – і загальні вартість продукції за «Бограч-index» – 598 грн., тобто збільшення цін відбулося на 10,9%.

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства Закарпаття.

Читайте також: "Бограч-індекс": на Закарпатті купівельну спроможність почали визначати за новою схемою

Читайте усі новини Закарпаття на Голосі Карпат.

Читайте на ГК:Пригодницький трилер по-Закарпатськи: горе-“гід” привів “туристів” до берега Тиси та накивав п'ятами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Дюни стануть реальністю?: пил із Сахари знову накриє Захід України цими вихідними
Читайте на ГК:Один з них пройшов пекло ворожого полону:  демобілізовано першу команду строковиків із Закарпаття