1. Новини Закарпаття
  2. >

Що буде з курсом долара в найближчі тижні: прогноз експертів

17.08.2022 19:14 Аналітика Думка

Останніми днями курс долара тримався в коридорі 40,30-40,60 гривень за долар. Незважаючи на це, продавці валюти намагаються наблизитися до 41 гривні за долар.

Останніми днями курс долара тримався в коридорі 40,30-40,60 гривень за долар. Незважаючи на це, продавці валюти намагаються наблизитися до 41 гривні за долар.

Про це розповіла 24 каналу Анна Золотько, директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку.

Яким буде курс

Анна Золотько прогнозує, що подібні тенденції залишатимуться актуальними й протягом найближчого тижня: курс коливатиметься в межах 39 – 41 гривень за долар.

"Одним із стабілізуючих факторів стала активізація банків щодо пропозиції купівлі іноземної валюти за безготівкову гривню за "депозитною" схемою, що її не так давно відкрив Національний банк. Цей канал купівлі валюти є досить непоганою альтернативою для невеличких сум за рахунок суттєво меншого курсу купівлі." - розповідає Анна Золотько.

Анна Золотько пояснює, що такий механізм запустили ще два великих банки за останній тиждень, тому він стає все більш доступним для пересічних українців. Проте додає, що навряд чи "депозитну" схему слід вважати головним стримуючим фактором, але все ж деякий стабілізуючий вплив на готівковий сегмент ринку вона має.

До слова, на безготівковому ринку баланс валютних інтервенцій НБУ залишається від’ємним. Протягом другого тижня серпня чистий продаж регулятором валюти на міжбанку склав 428 мільйонів доларів.

"Це на 50 мільйонів доларів менше, ніж за тиждень до того, та суттєво менше показників червня-липня, проте дефіцит іноземної валюти у безготівковому сегменті залишається стійким. Й поки я не бачу потенціалу для зміни цього тренду". – зазначила директорка.

Прогнози експертів щодо ситуації

  • Раніше економічний експерт Данило Монін розповів, що у серпні долар на готівковому ринку може втриматись в межах 40 гривень.
  • У той час експерт Борис Кушнірук прогнозує неминуче зростання долара у серпні.

Нагадаємо, Платити змусять усіх: в Україні готують податкову реформу “10-10-10“

Читайте на ГК:В Україні вдвічі збільшили час обмеження електроенергії: хто залишиться без світла
Читайте на ГК:Пішоходів попередили про "сюрпризи" на дорогах: за що можна отримати штраф
Читайте на ГК:Міністр юстиції: Зеленський не втратить свою легітимність після 21 травня