1. Новини Закарпаття
  2. >

Платити змусять усіх: в Україні готують податкову реформу “10-10-10“

17.08.2022 18:58 Влада ВАЖЛИВО

В Україні готується податкова реформа, яка передбачає значне зниження податків. Водночас держава посилює контроль за обігом коштів підприємств та виконанням податкових зобов'язань.

В Україні готується податкова реформа, яка передбачає значне зниження податків. Водночас держава посилює контроль за обігом коштів підприємств та виконанням податкових зобов'язань.

Про те, що передбачає податкова реформа, і що це дасть для розвитку бізнесу, розповів в інтерв'ю Forbes заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

Влада розглядає нову модель оподаткування, за якої можна буде зменшити фінансове навантаження на бізнес і дати можливість йому безперешкодно розвиватися, каже чиновник. Деякі податки взагалі скасують, інші стануть суттєво нижчими, розповів Шурма.

"Ми дійсно обговорюємо модель, яка називається "10-10-10": 10% - податок на прибуток, 10% - ПДФО та 10% - ПДВ, а також скасування ЄСВ та військовий збір 3%", - розповів чиновник.

Поки що різні гілки влади не дійшли згоди з цього питання. Є кілька різних моделей, зізнався Ростислав Шурма. Однак він сподівається, що все ж таки вдасться дійти спільного знаменника, і нову податкову модель почнуть впроваджувати вже найближчими місяцями. Причому впроваджуватимуть, попри те, що зараз війна, і на перший погляд теперішній час може здатися непридатним для податкової реконструкції.

"Я великий прихильник таких радикальних податкових змін, причому вважаю, що їх, мабуть, потрібно робити зараз. Це також наш унікальний шанс змінити культуру сплати податків у країні. Однак це справді дуже відповідальне рішення, тому ми маємо приймати його лише коли досягнемо консенсусу", – підкреслив Шурма.

Він вважає, що така податкова формула дасть імпульс для розвитку бізнесу та підйому економіки. Щоправда, не одразу, а у довгостроковій перспективі.

Проте, щоби така податкова модель мала успіх, потрібно повністю позбутися тіньової зайнятості та мінімізації платежів до бюджету, зробити бізнес максимально прозорим і змусити його платити до скарбниці всі належні відрахування. Щоб забезпечити це, держава має бути повністю поінформована про фінансові операції, які здійснює бізнес.

"Однак при цьому – майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства і такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухилянню від сплати податків", - заявив чиновник.

Спочатку, звичайно, зниження податкових надходжень буде відчутним, допускає Шурма. Тому потрібно передбачити компенсатори, які могли би заповнити порожнини, що утворяться. Окрім збільшення податкових надходжень за рахунок детінізації бізнесу, розглядають також збільшення оподаткування алкогольних, тютюнових виробів та нафтопродуктів, а також скасування відшкодування ПДВ на сировину.

Чи вдасться всім гілкам влади домовитися саме про таку модель податкової реформи, поки що невідомо. Адже паралельно із реформою Шурми є ще й інші моделі, запропоновані іншими політиками.

Нагадаємо, Документи не відповідали дійсності: на Закарпатті зупинили ще одну вантажівку з деревиною (ФОТО)

Читайте на ГК:Чому замінили Залужного і що чекає на Сирського: шокуюча правда стала відомою
Читайте на ГК:Виплати піднімуть на 800 гривень: з 1 березня відбудеться індексація пенсій для українців
Читайте на ГК:Українці виступають проти звільнення Залужного: у столиці відбулися мітинги та протести