1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Поле битви - Закарпаття, або як "грантожери" продовжують "воювати" з Орбаном, - думка

407
Аналітика Новини Берегова

В закарпатському сегменті Фейсбуку знову вирують словесні баталії навколо угорців через цього разу новий матеріал Радіо Свобода і СХЕМИ.

Поле битви - Закарпаття, або як "грантожери" продовжують "воювати" з Орбаном, - думка

Напередодні Голос Карпат публікував розслідування програми СХЕМИ «Орбан. Гроші. Закарпаття». Журналісти розслідували вплив угорського уряду на регіон (ВІДЕО). Там зокрема йшлось про фінансові вливання Угорщини в Закарпаття та нарощення впливу угорських політиків на місцевих жителів.

У мережі вже бурхливо обговорюють як тему українсько-угорських відносин, так і згаданий вище журналістський сюжет від Радіо Свобода.

Далі до вашої уваги допис, яким поділився користувач мережі Фейсбук Юлій Микула мовою оригіналу:

Знаєте, не люблю, коли шукають чорну кішку в темній кімнаті. Особливо, коли її там немає. А ще не люблю коли Закарпаття перетворюють на плацдарм по боротьбі з "сепаратизмом", "контрабандистами", "орбанами", "русинами" і "тупими вуйками" шляхом освоєння грантових коштів.

Рефлексуючи після перегляду фільму авторства Валерії Єгошиної, не можу не відзначити його, так би мовити, однобокості. Вот ніби крошка сын к отцу пришел и спросила кроха "Что такое хорошо и что такое плохо", але акцентували тільки на "плохо" і підвівши під це головну тезу, що "Віктор Орбан вирощує та плекає електорат на Закарпатті шляхом підтримки бізнесу, культури, інфраструктури, надання громадянства і тд.". Понакидали все до купи. І футбол включили навіть.

А оці маніпуляції з незнанням мови закарпатськими угорцями? Та з вами просто не бажають говорити. Ну камон, та я теж "нем тудом бесилні" коли до мене на вулиці підходять з камерою без "добрийдень". Так, навмисно. Підіть в якесь село на Житомирщині й побачите таке саме зніяковіння та соромлязливість при наближенні журналістів до місцевих.

Ніби по дотичній згадали навіть висновки Ласло Зубанича і підприємця-винороба про те, звідки, куди й для чого йдуть кошти від благодійних фондів, але врешті перевернули все з ніг на голову й завершили роздачею паспортів для того, аби закарпатські (словацькі, румунські, сербські) угорці голосували за Орбана. Але це не означає, що немає свободи волевиявлення і особи з подвійним громадянством змушені голосувати тільки за конкретне прізвище на виборах, вірно? Але ж ні, бо їм у відео вже накинули ярлик "закордонного мільйона потенційних виборців Фідесу". Я ще розумію, що тут робить Дмитро Тужанський, який напевно зараз один із найбільш об'єктивних дослідників відносин України та Угорщини, щоправда закінчує думку не до кінця, але нафіга ви тут Андрія Любку включили - позгущувати фарби? Ну вот прям весь фільм між рядків читається, що Орбан поганий шаркань, але з угорцями ми дружимо, звели "парк примирення" й живемо мирно та респектуємо один одному. Но Орбан "нем йов". Але угорці файні.

До прем'єра Угорщини Віктора Орбана насправді багато питань і через ситуацію зі ЗМІ в його країні, і через лояльність до РФ та Китаю тощо. Але не треба маніпулювати розповідаючи про Закарпаття, угорські гроші та політику.

І на завершення. Чомусь склалось враження, що авторка вийшла відповідно до сценарію й просто по суфлеру прочитала написаний текст, не вдаючись і не розуміючи всього змісту. Про знання мови й специфіки регіону й проблеми угорців столичними фахівцями навіть згадувати не хочеться. Ну а що власне очікувати від журналістки, яка в коментах у ФБ пише прізвище "Гергелі Гуляш", й для якої напевне Джордж Сорос та Шорош Дьордь це дві різні людини, - йдеться в дописі.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що закарпатці можуть безкоштовно вакцинуватися в Угорщині.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber