1. Новини Закарпаття
  2. >

Від сьогодні закарпатці можуть безкоштовно вакцинуватися в Угорщині

02.07.2021 09:51 Без кордонів ВАЖЛИВО Голос Карпат

Щепленння здійснюють у спеціальних пунктах, розташованих одразу поблизу місць перетину кордону, або ближніх лікарнях, куди пацієнтів доставляють виключно виділеними для цього автобусами.

Щепленння здійснюють у спеціальних пунктах, розташованих одразу поблизу місць перетину кордону, або ближніх лікарнях, куди пацієнтів доставляють виключно виділеними для цього автобусами.

Уряд Угорщини просить бажаючих пройти вакцинацію обов’язково мати з собою закордонний паспорт, особисті документи та посвідку про місце проживання. Потрібно буде також написати відповідну заяву про згоду на проходження процедури.

Щеплення закарпатців здійснюватиметься вакциною Janssen, яка є в достатній кількості і її вистачає однієї дози.

У зв’язку з тим, що Україна не входить до Шенгенської зони, правила перетину кордону більш суворі. Закарпатці можуть дістатися Угорщини лише через три КПП: залізничний у Загоні і пішохідні в Барабаші та Лоні. Щеплення може відбутися одразу тут у спеціально обладнаних пунктах чи автобусах. Якщо це не можливо, його можна отримати в загальноосвітній школі та технікумі в Загоні, Будинку культури в Барабаші, БК та школі в Лоні. А також за потреби у ближніх лікарнях, куди пацієнтів доправлять виключно на виділених для цього автобусах.

Якщо всі пункти вакцинації переповнені, потрібно просити інший час щеплення.

У зв’язку з тим, що перетин кордону, доставка до пунктів вакцинації і саме щеплення можуть затягнутися, пацієнтів просять брати з собою достатню кількість їжі та води.

Закарпатці мають пройти процедуру в той день, коли їм призначено. Якщо з певних причин це не вдасться, вони протягом 24 годин мають покинути Угорщину.

Реєструватися на щеплення можна на сайті www.vakcinainfo.gov.hu, а потім просити час вакцинації на порталі  www.eeszt.gov.hu.

Посвідку про отримання відповідних ін’єкцій автоматично не видають. Слід написати заяву-прохання, а відтак отримати її особисто через зовнішньо-дипломатичні представництва.

Про це інформує офіційне видання koronavirus.gov.hu.

Нагадаємо, В Великобританії від варіанту вірусу Дельта із 117 померлих 50 були вакциновані, - Le Figaro.

Читайте на ГК:Знесиленого чоловіка, який три дні блукав у горах, виявили біля кордону зі Словаччиною (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Масштабна пожежа на Закарпатті: площа випаленої землі зросла на 6 га (ФОТО)
Читайте на ГК:Як очистити кеш Telegram без втрати важливих даних: поради фахівців
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська