1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Де жити вигідніше? Порівнюємо витрати українців та угорців (ІНФОГРАФІКА)

12.08.2020 13:50 0 Аналітика Автор: Голос Карпат
 

Багато громадян України живуть у полоні стереотипу, що чим вище рівень матеріальної забезпеченості, тим вище рівень щастя.

Тому ми вирішили проаналізувати скільки і на що витрачають свої гроші українці. А оскільки велика частина закарпатців неодноразово бували за кордоном, а хтось там і зостався, порівняємо ці дані з дослідженнями, проведеними в Угорщині.

За статистичними даними, майже половину своєї зарплати ми залишаємо в продуктових магазинах.

Чи значить це , що ми їмо більше ніж угорці? А можливо їжа в Угорщині коштує значно дешевше? Відповідь на ці питання ми вже знайшли.

В Угорщині ціни на товари не сильно відрізняються від українських, а зарплата майже вдвічі більша. Дорожче в них коштують переважно овочі та фрукти, крупи та деякі спиртні напої. Ось чому на продукти вони витрачають майже вдвічі менше, а на спиртні напої трохи більше.

Слід також зазначити, що фрукти та овочі в літній період дешевші, але взимку вони можуть бути однакової ціни. І хоч традиційна угорська кухня славиться високою палітрою не тільки смаків, а й жирів та вуглеводів, в останні роки угорці стали харчуватися значно краще. Зменшилося переїдання, стали їсти тричі на день, готувати домашню їжу та вживати менше алкоголю. Значний вплив на це мав карантин.

Відповідно угорці можуть дозволити собі більше витрат на відпочинок, ресторани та подорожі.

Витрати, % до середнього сімейного бюджету Україна Угорщина Різниця
Їжа 40,00% 18,20% 21,80%
Комунальні платежі 16,30% 18,80% -2,50%
транспорт 8,50% 10,80% -2,30%
алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики 7,10% 7,40% -0,30%
охорона здоров'я 6,00% 4,20% 1,80%
одяг і взуття 4,70% 3,80% 0,90%
предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла 3,30% 4,40% -1,10%
відпочинок і культуру 3,20% 9,60% -6,40%
ресторани та готелі  2,60% 9,20% -6,60%
зв'язок  2,50% 3,60% -1,10%
освіта 1,40% 1,60% -0,20%
Інші товари та послуги 4,40% 8,40% -4,00%
       

Харчування українців під час карантину, навпаки, погіршилося. Багато хто почав працювати дистанційно і режим харчування повністю збився. Холодильник поруч, колеги та начальники вас не бачать, а невтішні новини так і продовжують висвітлюватися на всіх екранах. От і виходить, що замість звичного 3-разового харчування, маємо чи не 10-разове «перекусування».

Ще одна причина наших перекусів та переїдання – звичка прикрашати кухонні столи солодощами - у багатьох людей вона збереглася ще з радянських часів. Людина тягнеться до цих легкодоступних харчів, і прийоми їжі впродовж дня зливаються в один, бо кожних 30 хвилин ми щось споживаємо.

Також українці споживають багато алкоголю. За карантин продаж спиртних напоїв збільшився на 20%. Багато - це еквівалент майже 14 літрів чистого спирту на рік, і перевагу ми віддаємо міцним напоям. Психологи пояснюють, що через залишок вільного часу та обмеження в просторі, багато людей можуть зайвий раз випити. Алкоголь, виявляється, для когось є найкращим способом заповнити вільний час та зняти напругу.

Дорожча ціна в Угорщині і на паливо, а про безкоштовне паркування у великих містах вже давно забули. Тож в угорців йде більше грошей на пересування, ніж в українців.

Більше витрат на одяг та взуття можна пояснити не тільки високими цінами, але й культурою. Серед головних рис сучасних українців є нестримне прагнення показати свій статус. А чим вони це намагаються показати? Тим, що добре поїли і красиво одягнулися.

Спостерігаючи за глянцевим життям політиків та зірок шоу-бізнесу, пересічні українці, у свою чергу, прагнуть приміряти їх оболонку на себе, проте неможливість дотягнути до стандартів, які вони бачать у ЗМІ, робить їх менш щасливими, переконані соціологи. Зрештою стає ясно, що не тільки економіка, але й культура та цінності впливають на наші витрати.

Ніколетта Шереш для Голосу Карпат.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, відомі імена членів Хустської районної та міської територіальних виборчих комісій.

Читайте на ГК:На Виноградівщині стався порив на водопроводі: які вулиці залишаться без води (ПЕРЕЛІК)
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть світло: де не буде електроенергії понад 7 годин
Читайте на ГК:"Пальмова лихоманка" на Закарпатті: екзотичні дерева в Ужгороді виявились не першими в області (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська