1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Дефіцит електроенергії в Україні: що зобов'яжуть закарпатські громади й чи буде світло в кінці тунелю?

9706
Суспільство Закарпаття

Україна опинилась у вкрай важкій ситуації через брак електроенергії.

Дефіцит електроенергії в Україні: що зобов'яжуть закарпатські громади й чи буде світло в кінці тунелю?

Останнім часом українцям нагадують про економію електроенергії. Складна ситуація із забезпеченням світла промислових й побутових споживачів назріла цьогоріч у березні. Нагадаємо, від початку повномасштабного російського вторгнення, удруге Росія атакувала енергосистему України 22 березня. Відтак, в усіх областях почались аварійні відключення світла.

Не оминули погодинні відключення й Закарпаття. У регіоні їх почали застосовувати цьогоріч із 14 травня й вони тривають до цього часу.  Від браку електроенергії потерпає малий та середній бізнес.

Підприємців у цей час виручають генератори. Однак, вони в останній період значно здорожчали. До того ж влетить у копійку і дороге обслуговування електричних "монстрів", адже вартість бензину й дизпалива теж підстрибнули в ціні. Тож генератори хоч і рятують певною мірою бізнес, але й викачують гроші із гаманців. Як гудуть генератори на одній з вулиць Ужгорода ми вже писали у попередній публікації.

На жаль, відключення світла в Україні можуть продовжуватись, як наголошують енергетичні експерти, навіть узимку, а може й не один рік ще доведеться прожити в умовах періодичних знеструмлень. Прогнози невтішні, теплові електростанції геть зруйновані, дефіцит електроенергії наростає. Щоб відновити пошкоджені об'єкти енергетичної інфраструктури знадобиться не один рік.

Не лише без електроенергії можуть залишитись українці у найближчий період, але й імовірно без газу. Тому жителям областей радять подбати заздалегідь про подальший опалювальний сезон. Запасатись дровами і необхідними ресурсами, щоб пережити складну зиму. Українцям, які проживають у великих багатоквартирних будинках радять переселятись на села, щоб зекономити на опаленні у найближчий період.

Нагадаємо, вартість твердого палива за рік істотно змінилась. Якщо у 2022-му році машина дров обходилась українцям від 9000 тисяч гривень, то зараз вона коштує 13 -15 тисяч.

Найважче з придбанням дров пенсіонерам, які виживають на мізерні доходи. Нагадаємо, на Закарпатті одні з найнижчих пенсій по областях України.

Чи буде світло в кінці тунелю. Що радять закарпатським громадам у цій ситуації?

На засіданні Ради оборони Закарпатської області 15 червня обговорили питання енергетичної безпеки регіону в умовах дефіциту електроенергії, який очікується цієї осені та зими через руйнування українських ТЕС російськими ракетами.

Деталі:

Вся теплова генерація України пошкоджена або зруйнована, тому очікується масові відключення електроенергії.

Закарпатська область вживає заходів щодо забезпечення децентралізованої генерації електроенергії з альтернативних джерел (газ, сонце, вітер).

Сільським, селищним та міським радам рекомендується:

  • Провести аналіз можливостей для створення децентралізованої енергетичної інфраструктури.
  • Сформувати перелік локацій для інвестування в генерацію та розподіл електроенергії.
  • Долучитися до заходів з економії електроенергії.
  • Поінформувати жителів про програму державної підтримки для встановлення генеруючих установок у приватних домоволодіннях.

Читайте також: Відключення й бізнес на людях?: мережа вся на вухах - народ ввели в ступор

ПрАТ “Закарпаттяобленерго” має:

  • Сприяти інтеграції споживачів, які використовують альтернативні джерела електроенергії, в енергосистему.
  • Забезпечити пріоритетне підключення до мереж об’єктів генерації електроенергії.
  • Розробити план пріоритетного будівництва ліній електропостачання до потенційних об’єктів генерації.
  • Забезпечити пріоритетне відновлення пошкоджених ліній електропостачання до об’єктів генерації електроенергії.
  • Закарпатській філії ТОВ “Газорозподільні мережі України” рекомендується вживати заходів для сприяння інтеграції споживачів, які використовуватимуть природний газ для генерації електроенергії.
"Окремі громади Закарпаття вже обрали стратегію диверсифікації джерел", - Віктор Микита
- Дива не станеться: теплову генерацію в Україні майже повністю знищили російські терористи, дефіцит потужності вже восени, ймовірно, буде критичним, а значить – не уникнути й аварійних відключень, - повідомляє Віктор Микита на офіційній сторінці ОВА.
- Окремі громади Закарпаття вже обрали стратегію диверсифікації джерел електрогенерації для забезпечення життєдіяльності на своїх територіях. Щоденно приймаються стратегічні рішення в цьому напрямку. Дякую за це управлінцям на місцях.

Читайте також: На Закарпатті впроваджували аварійні відключення: в яких районах залишились надовго без електроенергії?

Зараз пріоритетне завдання – інтеграція власного досвіду та його масштабування в кожну сферу, - відзначає Микита.

- Когенераційні установки, сонячні панелі, акумулятори, гідро- та вітрогенерація – єдині шляхи вирішення проблем енергозабезпечення і виживання громад.
Кредитні портфелі сформовані, кожного дня черги на обладнання збільшуються. Раджу громадам приймати рішення оперативно, не чекаючи, коли ці черги сягатимуть років, - резюмує очільник ОВА.

Нагадаємо: в мережі Фейсбук люди висловлюють невдоволення щодо відключень світла. Закарпатці обурені графіком відключень електроенергії та кажуть, що черга одна, а вимикають за іншою.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber