1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті машина дров цьогоріч - золота розкіш: в яку суму обійдеться тверде паливо жителям?

25.03.2024 10:34 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У регіоні дрова істотно дорожчають, а в людей не вистачає зарплат.

У регіоні дрова істотно дорожчають, а в людей не вистачає зарплат.

Не залежно від того, що опалювальний сезон підійшов до кінця, місяць березень ще доволі з холодними днями і закарпатцям доводиться розпалювати вогонь у грубках.

За останній період дрова не здешевшали, відзначають краяни й аби їх купити слід буде витрусити чимало грошей з гаманців. Ще сутужніше в цій ситуації пенсіонерам, що виживають на 2000 гривень. З мізерних заощаджень, як відзначають, не рідко не вистачає на найнеобхідніше - продукти і ліки, що теж неабияк здорожчали й б'ють по кишенях.

Торік машину дров у регіоні можна було придбати від 10-12 тисяч.

Наразі ж дрова метровки стали ще більш "золотими" - 13-15 тисяч. І це ще без врахування додаткових витрат на порізку твердого палива й оплату працівникам за цю роботу. Відзначмо, раніше ми писали, щоб порізати дрова бензопилою слід буде викласти з гаманця від 1000-1500 гривень. Цьогоріч сума буде врази вищою.

Нагадаємо, частина українців мають право отримувати тверде паливо (дрова) зі знижками різних розмірів та навіть безоплатно.

Згідно із Постановою кабміну № 373, знижку можуть отримати наступні категорії населення: 50 % для членів родини загиблих, знижка 75% для учасника бойових дій, 100% знижка для громадян, які набули інвалідність внаслідок війни.

Громадяни, які відносяться до однієї з цих категорій мають проживати в будинках, де немає централізованого опалення. Така допомога може застосовуватися на придбання скрапленого газу, дров, вугілля, брикетів та іншого палива для опалення будинків.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до підрозділу з питань соцзахисту за місцем проживання.

Мають право отримати 100% знижку пенсіонери, які працювали за певною професією та проживають в сільській місцевості.

Такою пільгою можуть скористатися колишні працівники: педагоги медики та фармацевти спеціалісти з захисту рослин бібліотекарі та працівники музеїв громадяни, які працювали в сфері освіти культури, в державних та комунальних закладах культури.

Читайте також: Мороз по шкірі йде від побаченого: люди зафіксували невидиме "щось", яке намагалося здійснити злочин (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська