1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Відключення й бізнес на людях?: мережа вся на вухах - народ ввели в ступор

839
Суспільство Закарпаття

Останні події в державі змушують насторожуватись багатьох українців.

Відключення й бізнес на людях?: мережа вся на вухах - народ ввели в ступор

Третій рік у державі йдуть запеклі військові бої із російським агресором. Ворог нищить колись потужну енергетичну інфраструктуру, руйнує медзаклади школи й захоплює мирні села.

За останній період енергетична система зазнала істотних пошкоджень і ці руйнування - колосальних масштабів. На абсолютне відновлення української енергетики знадобиться, за словами експертів, не один рік. А отже електроенергію доведеться надалі використовувати із відчутним обмеженням.

Відзначмо, на початку повномасштабного російського вторгнення, у 2022-му році ворожі війська завдали масованого удару по енергетичних об'єктах. Від 15-го листопада електроенергія в Україні стала однією з найвразливіших точок. Після потужних збоїв у роботі енергосистеми, в областях України почали вводити аварійні відключення світла.

Вони стали обов'язковими для всіх областей. Не винятком стало і Закарпаття. У місцевих громадах почали періодично відключати електроенергію побутовим й промисловим споживачам.

Великі підприємства, через брак світла призупинили свою діяльність. Закривались пекарні, піцерії, торгові центри. Блекаут істотно вплинув на малий і середній бізнес.

У деяких сферах відчувався дефіцит продовольства. Неабияк здорожчали продукти у магазинах. У 2023-му році хвиля чергових блекаутів, на щастя обійшла Україну. Хоч влітку торік людей готували до повторних тривалих відключень, які могли вже настати у листопаді.

На момент непередбачуваних сценаріїв для усіх областей розробили й оприлюднили на офіційних сайтах інформацію щодо графіків погодинних й аварійних відключень електроенергії. Таку інформацію для населення було розміщено також на сайті "Закарпаттяобленерго".

Водночас, до цього часу їх не вводили, адже не було дефіциту електроенергії. Від 9-го березня 2024-го року ворог укотре завдав потужних ударів по енергетиці, і враховуючи руйнації енергосистеми у 2022-му році, за словами експертів, цього разу енергосистема постраждала врази сильніше. Наразі в Україні спостерігається дефіцит електроенергії, балансувати систему доводиться вкотре економією світла за рахунок відключень як промислових, так й побутових споживачів.

Уперше, від 2022-року, в середині травня, для усіх областей України повернулись аварійні відключення світла. Насамперед відключали представників бізнесу.

Однак, пізніше додались й графіки погодинних відключень для усіх споживачів електроенергії. На Закарпатті аварійні відключення цьогоріч були застосовані від 14 травня й вони діють до цього часу. У "Закарпаттяобленерго" розробили 6 черг відключень для побутових споживачів.

Усю інформацію про години відключення-включення, в якій черзі населений пункт, можна отримати із офіційного сайту обленерго - https://zakarpat.energy/customers/break-in-electricity-supply/schedule/

Водночас, у мережі Фейсбук починають з'являтись дописи невдоволених місцевих жителів щодо дійсності графіків. За словами людей, нібито на сайті одна інформація про години відключення світла та черги, які будуть ведені, а в реальності - інша.

В коментарях відзначають, що їм відключають світло взагалі не за тим графіком і години відключень довші, аніж оприлюднені офіційно. Також люди пишуть, що у багатьох населених пунктах вимикають постійно одні і ті ж вулиці, поки інші за весь цей період жодного разу не відключали.

Крім цього, у дописах з'являється й інформація, що нібито електроенергію продають за кордон у цей час, а економлять енергоресурси на простому народу. До всього цього обурює людей і підняття тарифів на електроенергію, яке імовірно торкнеться усіх українців уже цього літа.

Як ми писали у попередній публікації, тариф на електроенергію можуть підвищити більше як на 5 гривень за кіловат.

Зі слів населення України, піднімати тарифи на "комуналку" в цей час є знущанням з народу й багато хто протестує в коментарях щодо цього.

Читайте також: Вечірні відключення світла на Закарпатті: «Закарпаттяобленерго» прогнозує нові графіки

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber