1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Унікальний гібрид завойовує ринок Європи: у садах закарпатців росте неймовірне чудо селекції (ФОТО)

2909
Суспільство Новини Перечина

Ця ягода на вагу золота.

Унікальний гібрид завойовує ринок Європи: у садах закарпатців росте неймовірне чудо селекції (ФОТО)

В регіоні набирає масштабів сезон ягід. На ринках йде активна торгівля полуницею із відкритого грунту (суницею садовою), черешнями й першою лісовою суницею.

Торік ціни на ягоди були не одними з дешевих, сезон "бив" по заощадженнях пересічних покупців. Однією із найдорожчих була іспанська черешня, від 1000 гривень за кілограм.

Відтак, ще дорожчою в регіоні стала вітчизняна малина. Її продавали від 1300 гривень за кілограм. Торгували смаколиком в усіх регіонах області та у столиці.

Нині малина теж б'є рекорди. Не дешевою була і чорна смородина. В регіоні врожай цих плодів торік сильно було попсовано кислотним дощем, який в регіоні називають "рудою". Тоді ж кілограм ягоди в магазинах можна було знайти із ціною від 60 гривень за кілограм.

Ще однією з улюблених й визнаних закарпатцями ягід, є унікальний гібрид - йошта. Це справжня знахідка у садах. Суперягода є результатом багаторічної роботи декількох поколінь селекціонерів, що працювали над схрещуванням чорної смородини і агрусу.

Вчені намагалися поліпшити смородину за такими параметрами: збільшити розміри ягід і врожайність, а також прищепити стійкість до почковому кліща і махровості. При цьому було бажано при схрещуванні позбутися колючок агрусу. Йошта – багаторічний ягідний чагарник. Кущі цієї рослини потужні, розлогі. Мають велику силу росту і утворюють пагони висотою понад 1,5 метрів.

Читайте також: "Даремна ягода": на закарпатському ринку торгують полуницею за не реально низькою ціною (ВІДЕО)

Листя гібриду темно-зелені, великі, блискучі, без аромату чорної смородини. Квітки жовті, великі, яскраві. Ягоди чорні, з фіолетовим нальотом, мають дуже щільну шкірку, розміром і формою нагадують вишню. Володіють кисло-солодким смаком та приємним мускатним ароматом. Ягоди багаті вітамінами С і Р. За кількістю вітаміну С йошта перевершує чорну смородину в 4 рази. Кущ стійкий до зимових морозів та ряду хвороб (антракноз, борошниста роса), шкідників Тривалість життя близько 20-30 років.

Читайте також: На Закарпатті вже продають першу суницю із лісу: надранній врожай не за низькою ціною (ФОТО)

Дедалі частіше цю ягоду висаджують закарпатці у власних садах. Цьогоріч йошта вродила й на Перечинщині, водночас плоди ще зелені. Якщо погода сприятиме, люди мають надію зібрати щедрий врожай кислих ягід.

Йошту, або як її ще звуть кумедно "йошку", місцеві газдині зазвичай консервують та заморожують. Останній спосіб наразі не один з найбільш надійних, адже з тривалим відключенням світла морозилки в людей виходять із ладу.

Відзначмо, ягода йошта - одна з популярних сезонних ягід на ринку Європи, на яку чималий попит.

Нагадаємо, Виживають на грибах й лісових ягодах: закарпатців рятує ліс у період війни

Читайте також: На ринках Закарпаття з'явилися перші сезонні ягоди: відомо скільки коштує полуниця та черешня (ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber