1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Чорне золото" на закарпатському ринку: у місцевих лісах натрапляють на вражаючий скарб

12531
Суспільство Закарпаття

В регіоні уже дозріла цікава й унікальна чорна ягода.

"Чорне золото" на закарпатському ринку: у місцевих лісах натрапляють на вражаючий скарб

Саме яфина - одна з популярних та цінних ягід, на якій заробляють щорічно багато місцевих родин. Цей смаколик зазвичай заготовляють великих масштабах на гірських полонинах. Однією з таких є полонина Руна у Перечинському районі. Про цей масив "Голос Карпат" уже писав у попередній публікації. Невдовзі на гірському хребті мають намір встановити потужних залізних монстрів.

Відтак, про яфину та заробіток на рятівній чорній ягоді, відзначають екологи, доведеться, таки, забути. Від дії вітротурбін величезні плантації ягід можуть зникнути назавжди й імовірно, таки, "чорне золото" - яфина на цій вершині перестане "годувати людей" у фінансовому плані в подальші роки.

Варто відзначити, що яфинами, як суницями, ожиною, малиною із лісів й полонин закарпатці щороку торгують на місцевих базарах. Також ягоди здають й заготівельникам. Збирати яфину у цьому плані, мабуть, найважче. Але ця ягода має ще більший попит на ринку аніж суниця. Відзначмо, торік останню ж - лісову ягоду продавали від 400 гривень за літр.

Яфина ж тоді обходилась на початку сезону від 130 гривень за літр. На базари вона потрапляла із Ужгородщини, Міжгірщини, Хустщини тощо.

Зазвичай, дозрівають чорничні плоди в регіоні у червні - липні. Відтак, у районах області починаються нелегкі будні для збирачів ягід.

Цьогоріч як гриби, так і ягоди у закарпатських лісах дозріли врази раніше. На базарах уже продають і першу  цьогоріч лісову суницю. Її вартість від 260 гривень за літр. Також в одному з районів починає дозрівати чорниця, щоправда на базарах ще не має цього смаколика.

Першими ягодами "чорного золота", знайденого у лісі, поділились в мережі Фейсбук. Ягоди поспішили порадувати надраннім врожаєм на Перечинщині.

Людей напрочуд дивує така аномалія. Хоч в регіоні останнім часом усе "наспак світа" - гриби у грудні торік теж дивували і тішили око, а грибникам - закарпатцям щиро заздрила вся Україна.

Автор: Мирослава Головнич

Читайте також: Понад шість кілограмів золотої здобичі: що знайшла закарпатка у лісі, що мережа аж ахнула? (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber