1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Стане могилою стометрових монстрів?: одна із найбільших полонин у Карпатах йде під товщу бетону

29654
Суспільство Новини Перечина

Гірський масив на Закарпатті віднині втрачає первозданну красу.

Стане могилою стометрових монстрів?: одна із найбільших полонин у Карпатах йде під товщу бетону

Унікальна туристична перлина в Українських Карпатах - одна із найбільших полонин в Україні стане майданчиком для будівництва сучасних вітрових електростанцій. Ідеться про масив Полонина Руна, що з'єднує два туристичні райони області - Перечинщину й Березнянщину. Її планують забудувати вітряками у найближчий період.

За словами людей, майже щороку на Полонині Руній місцеве населення заготовляло цінну ягоду - "яфину" (чорницю).

А от зараз її намагаються залити бетоном задля встановлення ВЕС, які знищать яфинні плантації вщент. В результаті - прийде кінець заробітку селян за рахунок чорниці.

Варто відзначити, Полонина Руна впродовж років годувала у фінансовому плані чимало місцевих родин із Турянщини й Перечинщини. Та от чи буде в людей можливість збирати чорницю на тій же вершині в подальшому, як на горі "загудуть вітряки"?

Щодо цього в багатьох жителів закладаються сумніви. Також люди бояться: якщо вітряки, врешті, встановлять на гірському хребті полонини, то чи буде вона доступною для місцевих й туристів, а не стане приватною.

Важко вгадати, чи принесе масштабний проєкт з будівництва потужної ВЕС на Полонині Руній користь вершині, бо ж за словами екологів такий проєкт знищить первозданну красу вершини. Постраждає екосистема гірської вершини - флора та фауна. Таке втручання в природу призведе до гірких наслідків у найближчі роки. Люди втратять свою полонину, а у туристів більше не буде нагоди помилуватись цією красою у будь-яку пору.

До слова, ось так виглядала вершина у 2021-му році. Світлини вдалося зробити журналісту видання "Голос Карпат".

Наразі, як відомо, на Полонині Руній заплановано встановити аж 30 вітроустановок, висотою сто метрів. Ці потужні гіганти, певна річ, актуальні під час блекаутів і значно б покращили економічну ситуацію у громаді. Водночас, за словами екологів, у будь-який час вітротурбіни можуть вийти із ладу від сильного вітру, який дме у горах. Унаслідок цього можуть виникнути масштабні пожежі. Їх навряд можна буде оперативно загасити, враховуючи важкодоступність доїзду спецтехніки на вершину.

Відзначмо, що у Тур'я-Реметівській громаді є як прибічники щодо встановлення вітряків на Полонині Руній, так і противники цієї ідеї. Водночас, жителі не так проти ВЕС у громаді, як саме проти будівництва їх на Руній.

Напередодні, у Тур'я-Реметівській громаді, на черговому сесійному скликанні, було затверджено детальний план території "Полонина Руна" Тур'я-Реметівської сільської ради, який передбачає зведення на гірському хребті 30 вітряків. За рішення проголосували 14 депутатів сільської ради. Тож полонина Руна відтепер офіційно в руках забудовника й вітрякам бути на цій вершині.


Водночас, поки полонину не встигли перетворити на майданчик вітроустановок, у всіх бажаючих є ще нагода насолодитись красою вершини в теперішньому вигляді й зробити селфі на добру згадку. Тож, поспішайте на Перечинщину, до однієї із найпрекрасніших туристичних родзинок під Божим небом.

Читайте також: Закарпатські роми знову в центрі уваги: в одній з громад регіону виявили спалах кору (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber