1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Руда чума" й нова загроза: жителям Закарпаття влаштовують пекло поряд з обійстями

40262
Суспільство Новини Перечина

Закарпатців дістають ненажери із неабияким апетитом.

"Руда чума" й нова загроза: жителям Закарпаття влаштовують пекло поряд з обійстями

Вже більше десяти років жителі України. ведуть боротьбу із нахабними слимаками з Іспанії. Руді слимаки масштабно ширяться регіонами й щороку завдають шкоди сільгоспкультурам місцевих жителів. Поїдають городину, квіти й садовину. Ненажерливі істоти торік завдали істотної школи і жителям Закарпаття. На городах людей шкідники з'їли практично всю зелень, огірки, помідори, капусту й ряд інших овочів.

Окрім того постраждали й пасльонові. Миші погризли врожай картоплі в полях та пивницях. В людей опускалися руки, адже, картопля наразі є одним з основних овочів.

Нагадаємо, у період повномасштабного російського вторгнення закарпатці, щоб мати власні запаси, удвічі більше почали обробляли земельних ділянок, щоб посадити картоплю. Перекопувати й переаршовували подвір'я, де облаштовували грядки на овочі, зокрема ті, що здорожчали в магазинах та на базарах через війну й проблеми з вирощуванням в окупованих районах.

Цьогоріч в регіоні, із Божою поміччю сходять "Сади Перемоги". В людей на городах вже зеленіють цибуля, часник та петрушка. Дозріла редиска і зеленіють акуратні рядки з "другим хлібом". Не залежно від того, що у багатьох населених пунктах, врожай картоплі пошкодив мороз у квітні, в низинах, таки вдалось дочекатись благодатного сходу врожаю.

Однак, городину й далі продовжують поїдати руді слимаки та мурахи. У багатьох жителів, як зазначають, цьогоріч руді слимаки вже поїли червону редиску й цибулю. Господарі кажуть, що навіть не встигають збирати й обробляти городину від рудої напасті. Їх дуже багато, не лише на поверхні, але й під землею. Знешкоджують плоди овочевих культур й навіть зелене листя. Крім того, жителі зіткнулись і з новою загрозою на власних городах. Вони помічають також великих леопардових слимаків, що теж не гребують ні розсадою овочів, ні іншою зеленню.


- Кара божа. Не встигаєш дати раду з рудими іспанцями, що переточують на паздіря всі овочі та розсаду, як починає допікати нова зараза, - відзначає пані Оксана.


- Якісь чорні слимаки вже з'явились. Почитала в Інтернеті - великі придорожні леопардові слимаки, теж поїдають городину, як і руді. Я аж злякалась, як побачила таке нашестя на своєму городі. Маленькі руді слимаки обліпили всю зелень, вже половину редиски переточили, а чорні і не казати. Мушу обробляти городину, бо фігу з'їм. А свіжа зелень на базарах - з нітратами й дорога, - відзначає газдиня.


- Також багато мурах цього року. Під'їдають полуницю, вже по одна червоніє й багато зелених навязано. Але ще треба усе врятувати від тих ненажер, що атакують з різних сторін, - каже Оксана.


- Багато не посходило в мене моркви й петрушки. Або насіння було не якісним, або теж "поточили" руді слимаки ще в землі, - зазначає Оксана.

Читайте також: "Даремна ягода": на закарпатському ринку торгують полуницею за не реально низькою ціною (ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber