1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Жнива із жахами: на Закарпатті люди викопують гидотних істот і шокуючі гнізда рептилій

1946
Суспільство Новини Перечина

Несподівані знахідки виявляють на полях жителі області.

Жнива із жахами: на Закарпатті люди викопують гидотних істот і шокуючі гнізда рептилій

В регіоні повним ходом тривають картопляні жнива. Поодинокі господарі у багатьох районах вже вибрали цьогорічний врожай. Зокрема, поспішили із вибиранням картоплі цього о сезону ті жителі, які садили її ще задовго до Великодня. Відзначмо, на Перечинщині багато господарів теж посадили картоплю напередодні Великодня, що мати ранній врожай.

Цьогоріч закарпатці садили врази більше "другого хліба" через військові дії й здорожчання овочів у торгових точках. Відзначмо, на початку сезону кілограм картоплі нового врожаю обходився покупцям в 50 гривень, що в десять разів дорожче торішніх цін.

Та якщо й згодом картопля потроху здешевшала й мала ціну вже 12 гривень за кілограм, то із наближенням холодів актуальний стратегічний продукт учергове зростає в ціні. Наразі кілограм картоплі у магазинах вже вартує 15 гривень за кілограм. Також восени піднялися в ціні морква та помідори.

Що стосується урожаю картоплі цього сезону, у різних районах області ситуація відрізняється. На Перечинщині, кажуть, цього року вожай дещо кращий аніж торік. Утім збирають і багато неякісної картоплі, знівеченої мишами й слимаками. За словами населення, ряд урожаю просто псується в землі - гризуни поїдають бульбу зсередини. В деяких місцях під кущами люди замість картоплі знаходять лушпиння. Також, вибираючи урожай "другого хліба", жителям доводиться викопувати рекордну кількість мишачих гнізд та рептилій під кущами картоплі.

- У нас цього року, Богу дякувати, багато картоплі. 25 мішків назбирали, - розповідає Мар'яна.

- Брали вручну я та дочка. Було важко, намучились, бо треба було нагепатися мотикою, - відзначає газдиня. - В основному, врожай тішить, однак є дуже багато погриженої картоплі мишами й слимаками. Мишей цього року просто навалом. На ниві під майже кожним другим кущем викопували гнізда із гризунами та ящірками. Дрібні гризуни розбігались у різні боки, - відзначає газдиня.

Мишей та пацюків зараз повно в підвалах, псують запаси. Також по хаті бігають, щоразу попадаються в мишоловку, - розповідає Мар'яна.

Читайте також: Підтримати може кожен: двоє дівчат з Виноградова стали фіналістками конкурсу “Міс Україна 2023”

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber