1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті померз "другий хліб", який висадили цьогоріч у березні: що кажуть люди?

1679
Суспільство Новини Перечина

Мороз у квітні пошкодив городину жителів області.

На Закарпатті померз "другий хліб", який висадили цьогоріч у березні: що кажуть люди?

В регіоні цьогоріч тепла погода вкінці лютого й на початку березня сприяла ранній посадці городини. У багатьох районах люди намагались посадити й посіяти овочі напередодні Великодня 31- березня. Люди садили картоплю та сіяли моркву й редиску, висаджували часник із цибулею тощо. Варто відзначити, останнім часом на Закарпатті все більше намагаються посадити картоплі та ряду актуальних овочів, аби мати свої запаси. Торік під зелень й картоплю у деяких обійстях навіть переаршовували подвір'я, щоб мати побільше грядок. Місцеві господарі не бояться роботи. Зауважують: лиш би погода сприяла та шкідники не поїдали. Хоч, те й інше цього року уже встигло допекти жителям. Руді слимаки, розповідають господарі, встигли посмакувати зеленню, зокрема, червоним редисом. А от погода "накинула" ще додаткових проблем - в результаті морозів минулого місяця, у садах закарпатців померз урожай плодових дерев. Зокрема, почорніли прямо на вітах черешні та алича. Також дісталось і винограду. Цього разу навряд закарпатцям вдасться удосталь надавити хмільного напою.

Торік у регіоні морози пошкодили урожай садовини та городини а травні. На горі Піп Іван Чорногірський врізало - 5 градусів посил Тоді ж померзли черешні, вишні й квітучі яблуні.

Що стосується картоплі, яку жителі поспішили садити у землю ще в березні, то морози у квітні попсували і цей актуальний овоч. Практично у всіх жителів регіону, картопля, що встигла зійти до квітневих морозів, зчорніла. 

На Перечинщині "другий хліб" теж прихопило морозом. Щоправда, тут були не такі перепади температури, аніж на Рахівщині, де цьогоріч врізало -6 градусів.

Нагадаємо, в Україні цьогоріч ціна картоплі побила усі рекорди. Вона вартувала дорожче ніж у Європі.

Читайте також: Земля тягне сили і гроші у закарпатця: в яку суму влетить цьогоріч "золота сотка"? 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber