1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Голоду не буде, сходить врожай: на Закарпатті почали підгортати найбільш актуальний овоч

2478
Суспільство Новини Перечина

У регіоні "Сади Перемоги" цьогоріч вже дають перші сходи.

Голоду не буде, сходить врожай: на Закарпатті почали підгортати найбільш актуальний овоч

Під час повномасштабного російського вторгнення, закарпатці у різних районах й населених пунктах взялися активно засаджувати "Сади Перемоги", реалізуючи державну програму в період війни. Люди почали обробляти запустілі земельні угіддя з роками, щоб там посадити картоплю, квасолю із буряками, та ряд інших важливих овочів.

Інформативно: Програма "Сади Перемоги" полягає в ефективному використанні доступних земельних ділянок й ресурсів для виробництва сільськогосподарської продукції задля недопущення продовольчої кризи в Україні, а заодно й убезпечення місцевих жителів від дефіциту необхідних продуктів. На державному рівні українським громадам й дворогосподарствам, які займатимуться городництвом, зберіганням та переробкою продукції, буде надана актуальна консультаційна підтримка.

Відзначмо, на Закарпатті однією з найперших громад, що долучились до реалізації вагомого наразі проєкту є Дубриницька-Малоберезнянська громада. У 2022-му році в громаді, місцеві жителі й переселенці, об'єднавши зусилля, посадили першу картоплю.

І цьогоріч у місцевих громадах люди поспішили вже посадити один зі стратегічно важливих овочів, яким є картопля. У деяких районах, зокрема, на Перечинщині цю процедуру виконали у березні, (до першої католицької Пасхи 30 березня). Поодні лише зараз починають садити картоплю, а хтось уже хвалиться, благодатним сходом врожаю та перший раз підгорнув.

"Я садила у березні, до Великодня. Вже зійшла у мене картопля. Підгрібати (підгортати) вже треба", - відзначає пані Марія із Перечинщини.

Торік в регіоні багато місцевих жителів посадили картоплю також задовго до Великодня, щоб мати ранній врожай

Щоб мати запаси із власних городів й з метою фінансової економії, чимало господарів узялись перекопувати власні подвір'я. Відзначмо, останнім часом овочева продукція не із дешевих. Зокрема за останній період рекордно здорожчав "другий" хліб. Ціни стали вищими, ніж європейські. До того ж украй дорогим цього річ видався, власне, і сам посадковий матеріал цього овоча - на закарпатських базарах кілограм продавали від 75-85 гривень. Водночас, у кого добре вродила картопля у 2023-му і вдалось зберегти урожай у пивницях й підвалах, тому пощастило не купувати з базару. Утім, варто відзначити, що торішній сезон для картоплі у регіоні видався не надто втішним через погодні умови. Тож, картопля, хоч і вродила в господарів, а от вибирати їх доводилось "в муках". 

Нівечили городину ще й руді слимаки із якими боролись краяни з початку весни й до пізньої осені. Також квасолю й картоплю поїдала невідома істота, яку згодом зафіксували на місцевих городах. Люди відзначали, що невідомий шкідник був подібним до пацюка, та врази більшим. До цього часу такої істоти не бачили на городах.

Читайте також: Єдине в Україні з такою назвою: історія села Великі Ком'яти (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber