1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Скарби із землі": закарпатці беруть мотики й лопати

1726
Суспільство Новини Перечина

На Закарпатті у розпалі городні роботи.

"Скарби із землі": закарпатці беруть мотики й лопати

Навряд чи золото наразі шукають на власних городах мешканці області, а от мотики й лопати, звісно, в роботі.

Практично у всіх районах наразі поодинокі господарі сіють зелень та садять цибулю. Щодо останньої, цьогоріч ціна овоча у закарпатських магазинах істотно зросла, а до свят, обіцяють експерти, вона ще додасть у ціні. Отож, вартість за кілограм "слізного овоча" може сягнути найближчим часом вже сотню. Це зумовлено дефіцитом цибулі на українському ринку внаслідок російського вторгнення й окупації східних частин держави.

Відзначимо, торік місцеві господарі почали більше садити цибулі та часника, буряків, моркви й томатів, бо ті значно здорожчали в магазинах через війну.

"Сади Перемоги" садили у всіх районах, щоб запастися городиною в момент продовольчої кризи й не витрачати останній гріш на придбання магазинного.

Активно пораються уже на городах і жителі Перечинщини. Окрім петрушки і моркви та іншої зелені, ряд господарів посадили вже цьогоріч і картоплю. Утім, відзначають місцеві, щоб масово садити картоплю, то потрібно ще зачекати.

- Земля ще волога і мусить прогрітись. Тож люди, якщо і садять зараз картоплю, то в основному, де вже підсохло і не багато, щоб мати ранній урожай і хоснувати для їжі.

- Трохи і ми посадили поряд із хатою, - відзначає пані Ірина. - Земля у нас добра, піщана, родить усе, Богу дякувати. Лиш би було кому їсти й робити, - каже газдиня. - Помалу мусимо газдувати. Земля нас годує, то й ми її маємо обробляти, щоб не впустіла, не заросла бур'яном. Хоч дуже багато земельних ділянок зараз пустують, а пасовища заростають. Колись газдувати люди уміли інакше, а зараз нема тих господарів і такий результат.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber