Надворі потепліло і мешканці вже спішать посадити й посіяти ряд важливих культур.
Минулого року, внаслідок дорожнечі у продовольчій сфері, багато місцевих жителів почали обробляти додаткові земельні ділянки, щоб посадити й посіяти овочі. Нагадаємо, торік врази більше люди садили картоплю. На початку сезону 2023-го ціна на картоплю у магазинах стрибнула до 50 гривень за кілограм.
Люди обурювались на ціни й на мізерні зарплати. Щоб мати запаси стратегічно важливих овочів, дехто з господарів, замість клумб з квітами, облаштовували такі собі клумби із зеленню, де садили томати, петрушку, буряк, огірки. Варто відзначити, що й огірки та томати торік були не з дешевих. Останні у багатьох не вродили. Зокрема, на Перечинщині, помідори попсувались у результаті кислотних опадів. Ситуація з огірками розпалила в мережі Фейсбук майже вулкан емоцій.
Цьогоріч ситуація з овочами у магазинах продовжує бути не надто втішною. Дорогими залишаються морква, буряк, помідори, цибуля. Картопля цього року ще більше здорожчала й ціни продовжують залишатись високими.
Щоб менше витрачатись у магазинах на овочі за захмарними цінами, закарпатці, не чекаючи березня й користуючись нагодою теплого лютого цьогоріч, взялись гарувати на земельних ділянках й порядкувати в садах. До слова, пані Ірина із Перечинщини підготувала парник, щоб посадити картоплю. Цю процедуру жінка задумала в лютому, адже погода в останній зимовий місяць була плюсовою і люди почали поратись на городах.
Наразі на Перечинщині, багато місцевих господарів уже посіяли у відкритому грунті такі стратегічно важливі культури, як морква, петрушка, рання редиска тощо. У декого навіть вже зеленіють часник та цибуля поряд з обійстям, а хтось ще лишень посадив днями цибулю й часник, бо не встиг цього зробити у листопаді торік.
"Я уже посадила на днях цибулю й часник", - розповідає пані Мирослава.
"Торік не встигла посадити часник, то зробила це зараз. У магазині кілограм часнику 165 гривень, ціна висока, а в мене торік на грядці вродив хороший врожай і добре зберігся, тож мала свого часнику на посадку", - розповідає Мирослава.
"Що ж до цибулі на посадку, то її довелось купувати із магазину. Посіяла уже моркву, окріп, ранню петрушку й редиску у землю. Нехай росте, що своє, те без хімії. Лиш би погода сприяла", - каже газдиня.
Раніше Голос Карпат інформував, за що раніше звільняли гайників на Перечинщині та як змінилось урочище "Розтоки" в одному із сіл.
Читайте також:
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими
Читайте також:
- Крайній термін – 5 лютого: у ТЦК звернулися до однієї категорії чоловіків – що потрібно обов'язково зробити?
- Перевірки на вулицях посилюють, в зоні ризику тепер і жінки: як молодим українцям "під шумок" не потрапити до ТЦК?
- Ціни вже - вище неба: в Україні злетів у ціні актуальний продукт. Чи беруть люди?
- 2025 рік обрано головним кольором Mocha Mousse — і це вже ледь не мем року!
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 17424 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 16820 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 9730 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 13066 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 2995 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 5807 0 Суспільство