1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті уже посіяли й посадили стратегічно важливу "їжу": зліт цін на овочі витискає всі сили

02.03.2024 18:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Надворі потепліло і мешканці вже спішать посадити й посіяти ряд важливих культур.

Надворі потепліло і мешканці вже спішать посадити й посіяти ряд важливих культур.

Минулого року, внаслідок дорожнечі у продовольчій сфері, багато місцевих жителів почали обробляти додаткові земельні ділянки, щоб посадити й посіяти  овочі. Нагадаємо, торік врази більше люди садили картоплю. На початку сезону 2023-го ціна на картоплю у магазинах стрибнула до 50 гривень за кілограм.

Люди обурювались на ціни й на мізерні зарплати. Щоб мати запаси стратегічно важливих овочів, дехто з господарів, замість клумб з квітами, облаштовували такі собі клумби із зеленню, де садили томати, петрушку, буряк, огірки. Варто відзначити, що й огірки та томати торік були не з дешевих. Останні у багатьох не вродили. Зокрема, на Перечинщині, помідори попсувались у результаті кислотних опадів. Ситуація з огірками розпалила в мережі Фейсбук майже вулкан емоцій.

Цьогоріч ситуація з овочами у магазинах продовжує бути не надто втішною. Дорогими залишаються морква, буряк, помідори, цибуля. Картопля цього року ще більше здорожчала й ціни продовжують залишатись високими.

Щоб менше витрачатись у магазинах на овочі за захмарними цінами, закарпатці, не чекаючи березня й користуючись нагодою теплого лютого цьогоріч, взялись гарувати на земельних ділянках й порядкувати в садах. До слова, пані Ірина із Перечинщини підготувала парник, щоб посадити картоплю. Цю процедуру жінка задумала в лютому, адже погода в останній зимовий місяць була плюсовою і люди почали поратись на городах.

Наразі на Перечинщині, багато місцевих господарів уже посіяли у відкритому грунті такі стратегічно важливі культури, як морква, петрушка, рання редиска тощо. У декого навіть вже зеленіють часник та цибуля поряд з обійстям, а хтось ще лишень посадив днями цибулю й часник, бо не встиг цього зробити у листопаді торік.

"Я уже посадила на днях цибулю й часник", - розповідає пані Мирослава.
"Торік не встигла посадити часник, то зробила це зараз. У магазині кілограм часнику 165 гривень, ціна висока, а в мене торік на грядці вродив хороший врожай і добре зберігся, тож мала свого часнику на посадку", - розповідає Мирослава.

"Що ж до цибулі на посадку,  то її довелось купувати із магазину. Посіяла уже моркву, окріп, ранню петрушку й редиску у землю. Нехай росте,  що своє, те без хімії. Лиш би погода сприяла", - каже газдиня.

Раніше Голос Карпат інформував, за що раніше звільняли гайників на Перечинщині та як змінилось урочище "Розтоки" в одному із сіл.

Читайте також: Невпійманий звір, що відкусує голови: що за тварина більше як місяць лякає жителів одного із районів на Закарпатті? 
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими