Надворі потепліло і мешканці вже спішать посадити й посіяти ряд важливих культур.
Минулого року, внаслідок дорожнечі у продовольчій сфері, багато місцевих жителів почали обробляти додаткові земельні ділянки, щоб посадити й посіяти овочі. Нагадаємо, торік врази більше люди садили картоплю. На початку сезону 2023-го ціна на картоплю у магазинах стрибнула до 50 гривень за кілограм.
Люди обурювались на ціни й на мізерні зарплати. Щоб мати запаси стратегічно важливих овочів, дехто з господарів, замість клумб з квітами, облаштовували такі собі клумби із зеленню, де садили томати, петрушку, буряк, огірки. Варто відзначити, що й огірки та томати торік були не з дешевих. Останні у багатьох не вродили. Зокрема, на Перечинщині, помідори попсувались у результаті кислотних опадів. Ситуація з огірками розпалила в мережі Фейсбук майже вулкан емоцій.
Цьогоріч ситуація з овочами у магазинах продовжує бути не надто втішною. Дорогими залишаються морква, буряк, помідори, цибуля. Картопля цього року ще більше здорожчала й ціни продовжують залишатись високими.
Щоб менше витрачатись у магазинах на овочі за захмарними цінами, закарпатці, не чекаючи березня й користуючись нагодою теплого лютого цьогоріч, взялись гарувати на земельних ділянках й порядкувати в садах. До слова, пані Ірина із Перечинщини підготувала парник, щоб посадити картоплю. Цю процедуру жінка задумала в лютому, адже погода в останній зимовий місяць була плюсовою і люди почали поратись на городах.
Наразі на Перечинщині, багато місцевих господарів уже посіяли у відкритому грунті такі стратегічно важливі культури, як морква, петрушка, рання редиска тощо. У декого навіть вже зеленіють часник та цибуля поряд з обійстям, а хтось ще лишень посадив днями цибулю й часник, бо не встиг цього зробити у листопаді торік.
"Я уже посадила на днях цибулю й часник", - розповідає пані Мирослава.
"Торік не встигла посадити часник, то зробила це зараз. У магазині кілограм часнику 165 гривень, ціна висока, а в мене торік на грядці вродив хороший врожай і добре зберігся, тож мала свого часнику на посадку", - розповідає Мирослава.
"Що ж до цибулі на посадку, то її довелось купувати із магазину. Посіяла уже моркву, окріп, ранню петрушку й редиску у землю. Нехай росте, що своє, те без хімії. Лиш би погода сприяла", - каже газдиня.
Раніше Голос Карпат інформував, за що раніше звільняли гайників на Перечинщині та як змінилось урочище "Розтоки" в одному із сіл.
Читайте також:
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими
Читайте також:
- Наближається непередбачуване: закарпатцям слід готуватись до важкого періоду
- На Закарпатті передбачені аварійні відключення світла: відомо графік
- «Закарпаттяобленерго» звернулося до закарпатців з важливим повідомленням
- Ввели термінові обмеження: до кінця жовтня на Закарпатті діятимуть важливі нововведення
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Кривава війна забрала життя закарпатця: небесне ві...
Герої не вмирають!
15.08.2024 13:20 1792 0 Суспільство
Здоровий глуз їм дарований з народження: астролог...
Вони урівноважені та мають найбільший по...
15.08.2024 13:55 1053 0 Суспільство
Сира земля стане домом для полеглого закарпатця: в...
Завтра, 16 серпня 2024 р., відбудеться ц...
15.08.2024 14:24 1686 0 Суспільство
Пригоди, нові виклики та враження є частиною їхньо...
Астрологи кажуть про те, що є кілька зна...
15.08.2024 14:36 416 0 Суспільство
Українсько-Угорська школа в Будапешті запрошує на ...
Продовжується набір учнів на 2024-2025 н...
15.08.2024 14:52 620 0 Суспільство
Блекаут в одній з громад Закарпаття: закарпатці за...
Повідомлення про відключення світла торк...
15.08.2024 15:54 1596 0 Суспільство