1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?

03.04.2024 16:16 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В регіоні другий весняний місяць, а жителі від березня поспішають по знахідки в ліс.

В регіоні другий весняний місяць, а жителі від березня поспішають по знахідки в ліс.

Через теплу погоду в областях України грибарять вже понад місяць й вражають аудиторію у соціальних спільнотах заздрісними світлинами перших весняних трофеїв. Гриби знаходять наразі на Львівщині, Івано-Франківщині та Закарпатті. Одним із перших унікальних весняних смаколиків є саркосцифа.

Про неї ми вже писали у попередній публікації. Гриб своїм виглядом схожий на чашу, тому й не даремно його називають "чашою ельфа", "ельфійським вогнем" тощо. Смаколик червоного кольору. Він зберігається таким й після термічної обробки, в чому і полягає ще одна особливість унікального гриба.

І хоч гриб не настільки поживний із огляду харчової цінності, як білі гриби, гливи, лисички, водночас гурмани полюбляють ним смакувати. Ба навіть більше, дехто вважає ці перші весняні гриби ще смачнішими аніж білі. Гриб "чашу ельфа" наразі активно збирають й на Закарпатті. Водночас, дехто й побоюється таких весняних "делікатесів", тому чекають появи перших біленьких. А от за білим "карпатським золотом" - буковими слід почекати.

У регіоні вони з'являться, традиційно у травні. Їх ще називають перші майські білі гриби. Зазвичай, зі слів грибників, білі гриби починають з'являтись одразу опісля зморшків - теж улюбленого серед краян весняного гриба, яким не рідко торгують на місцевих базарах. На Ужгородщині також минулого місяця вже відкрили сезон тихого полювання за цими грибами.

Гриб дуже кумедний на вигляд - з кучерявою шапкою, що нагадує мініатюрні звивини мозку, та це вже у кого яка фантазія. Подеколи між листям його важко помітити, як от на фото з мережі Фейсбук, оприлюднене днями у групі "Гриби". На світлині гриб вдало замаскувався, щоб його пошукали.


Читайте також: 2 000 доларів США хабаря за фіктивну інвалідність для уникнення призову – на Закарпатті судитимуть лікаря-члена ВЛК (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська