1. Новини Закарпаття
  2. >

У "спідницях" і з модним прикидом: що знаходять у закарпатських лісах? (ФОТОФАКТ)

13.03.2024 21:39 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В регіоні продовжують збирати неймовірні скарби у лісах.

В регіоні продовжують збирати неймовірні скарби у лісах.

Жителі області цьогоріч вже полюють на справжні весняні скарби у лісах. Весняна грибалка, цього сезону розпочалася зарано. Люди уже більше тижня виставляють в мережі Фейсбук світлини із першим знайденим "чашогрибом" - саркосцифою. Гриб є індикатором екології, тому не росте на забруднених територіях. Унікальність його полягає у тому, що він не тільки смачний у стравах, але й лікувальний. Про це ми писали у попередніх публікаціях.

Саркосцифу ще називають "ельфійськии грибом", "чашою ельфа", "зозулині черевички". Їх маринують, смажать й тушкують, додають до салатів. Під час варіння гриб не втрачає свого природного кольору. Форма гриба надзвичайно цікава. Мало хто знає, що така знахідка є їстівною, тому часто в мережі Фейсбук перепитують про "ельфовий гриб", щойно зустрівши його у лісі.

Саркосцифу у березні уже знаходять на Перечинщині, Свалявщині й Берегівщині. Також тут з'являються уже і перші весняні гриби "у спідницях" - одні із улюблених серед гурманів. Це унікальні на вигляд гриби-сморчки. У весняний період їх часто можна побачити на місцевих базарах. Водночас, сморчки лише починають з'являтись у регіоні, на відміну від Львівщини й інших областей України, де їх вже збирають масово. Ранні трофеї періодично виставляють у всеукраїнській спільноті "Гриби".

Чим особливий гриб сморчок та де росте?

Зморшок (Morchella Fr.) — рід грибів родини зморшкові (Morchellaceae).

Плодові тіла — апотеції великі, 2-15 см висотою, складаються із шапинки та ніжки, м'ясисті. Все плодове тіло порожнисте. Шапинка яйцеподібна, еліпсоїдна або конічна, з мережею поздовжніх і поперечних складок з комірками, поверхня яких всетелена гіменієм, знизу приросла до ніжки. Має колір коричневих відтінків.

Відомо близько 80 видів. Найрозповсюдженішим є зморшок їстівний (Morchella esculenta).

Поширення та середовище існування

Сапротрофи, на ґрунті у хвойних та листяних лісах, степах, на галявинах, в парках і садах. Також зустрічаються на старих згарищах, лісових вирубках, біля лісових доріг і на лісових галявинах. Переважно весняні гриби.

Практичне використання

Їстівні або умовно-їстівні.

Читайте також: Синіх ведмедів не має бути: у мережу Фейсбук злили фото, якими раніше були  "Три ведмеді" на Перечинщині (ФОТО)