1. Новини Закарпаття
  2. >

Не всім така удача: на Закарпатті у лісі натрапили на неочікуваний трофей (ФОТОФАКТ)

12.03.2024 13:43 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Неочікуваний трофей відшукали в одному з районів на Закарпатті.

Неочікуваний трофей відшукали в одному з районів на Закарпатті.

  У регіоні весна повним ходом - "цвіте й пахне". В садах і лісах більше тижня квітує вражаючий килим із первоцвітів. Підсніжники і шафрани милують око відвідувачів у популярних туристичних локаціях області - Міжгірщині й Мукачівщині, де розкинулися гектари фіолетової магії - Шафрана Гейфеля.

  Та не тільки весняними барвами тішить око наразі погода, а і першими трофеями, які знаходять в лісах України. У попередніх публікаціях ми писали, що українці й зокрема закарпатці уже полюють в лісах на одні із найперших весняних смаколиків - саркосцифу.

  Гриб унікальний завдяки чудернацькому вигляду, що нагадує чашу. Його ще називають "чашою ельфа", "ельфійським грибом", "зозулині черевички". Гриб їстівний. Його варять і смажать, також маринують й додають до салатів.

  Наразі такі трофеї починають знаходити цієї весни у різних районах області й виставляти світлини з упольованим скарбом в мережі Фейсбук

  Розпочинають березневий грибний сезон і жителі Берегівського району. Тут, зі слів грибників, починають з'являтись, окрім саркосцифи, делікатесні гриби - сморчки. Весняним смаколиком, знайденим у тамтешніх лісах, поділилась грибарка у соціальній спільноті "Гриби"

  Нагадаємо, раніше ми писали, що закарпатці збирають гриби навіть у грудні та січні. Де грибникам пофартило на білі гриби у сніжній ковдрі?

Читайте також: 

Прибирання закінчилося пожежею: на Закарпатті жінка випадково спалила сусідам обійстя (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська