1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці вже "доять": що за знахідку поспішають добути в лісах?

28.02.2024 09:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Неймовірно, та факт. Вражаючу знахідку поспішають добути в лісах попри погоду.

Неймовірно, та факт. Вражаючу знахідку поспішають добути в лісах попри погоду.

Останній місяць зими добігає кінця в регіоні, та у повітрі більше як тиждень - витає весняний подих. В садах закарпатців уже зацвіли первоцвіти - світлинами радо діляться у мережі Фейсбук.

 В лісах розпустились вербові котики та ліщина. Десь вже грибарять й знаходять смачнючі весняні трофеї, з яких вже готують і першу у цьому сезоні грибну смакоту. У лісах поспішили прокинутись вогняні саламандри, чи як їх називають у регіоні - "карпатські дракони". Місцеві жителі починають садити картоплю.

Не сидиться і збирачам березового соку. В жилах тендітних дерев тече цілющий напій, хоч зазвичай цей процес відбувається врази пізніше у весняний період. Водночас, люди поспішають заготувати цієї смачнинки. У магазинах хоч березовий сік й продається, однак домашній, зауважують місцеві господарі, значно смачніший, а головне його варять з любов'ю й хорошим настроєм.

Користь березового соку

Прозорий сік, що тече із беріз, дуже корисний для дітей та дорослих. Його називають "живою водою", "нектаром життя".

Березовий сік насичений вітамінами і мінералами, природними цукрами, кальцієм, калієм, магнієм, марганцем, залізом, натрієм, ефірними маслами, фітонцидами, дубильними речовинами та смоляні з'єднання.

Він є джерелом натурального вітаміну С і вітамінів групи В. Також березовий сік містить мінеральні солі, яблучну і лимонну кислоту та інші необхідні організму амінокислоти, а також полісахариди та фруктозу.

Коли варто пити березовий сік

Березовий сік допомагає під час лікування і профілактики багатьох недуг. Він корисний при авітамінозі і хронічній втомі, під час простудних і вірусних захворювань, оскільки активує природний захист організму.

Систематичний прийом березового соку має тонізуючу дію – людина почувається бадьорішою й енергійнішою. Зникають сонливість, пригніченість і втома.

Березовий сік благотворно діє на організм під час хвороб, що супроводжуються високою температурою. Його рекомендовано пити під час гострих і хронічних інфекцій, важких запальних захворювань, у період застуд і вірусних захворювань.

Цей сік чудово очищає організм від шкідливих речовин і токсинів. Регулярний прийом березового соку допоможе очистити печінку й нирки. Також він нормалізує травлення.

Освіжаючий напій можна вживати також як сечогінний, протизапальний, антиалергічний і регенеруючий засіб. Ефективний березовий сік і в боротьбі із зайвою вагою.

Завдяки своєму складу він є справжнім еліксиром здоров'я й краси. Березовий сік освіжає й покращує стан шкіри, волосся, загоює рани, прибирає пігментацію та згладжує рубці.

Коли березовий сік може зашкодити

Березовий сік може завдати шкоди, якщо його зібрано поблизу автомагістралей, у місті або в місці з несприятливою екологією.

Крім того, він протипоказаний людям із сечокам'яною хворобою, а також з алергією на березовий пилок.

Читайте також: Можна тільки споглядати: Долина нарцисів вкривається квітковим килимом (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими