1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатці починають садити картоплю: чому такий поспіх?

22.02.2024 20:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У регіоні розпочалися весняні жнива.

У регіоні розпочалися весняні жнива.

Хоч надворі ще лютий водночас погода вже спонукає місцевих господарів узятись "за діло" та поратись на подвір'ях.  Мотики, лопати, аршови до рук і гайда готувати весняну грядку.

Із потеплінням на Закарпатті й плюсовою температурою, у садах вже почали квітувати підсніжники та примули, кущі японської аличі й навіть роспускатись ліщина. Поспішили прокинутись від зимової сплячки й тендітні вербові котики.

А ось на Перечинщині, окрім того, що чимало господарів почали обрізати кущі та дерева в садах, виноград та малину, взялись обробляти й земельні ділянки, щоб посадити найближчими днями часник і однин із найбільш стратегічно важливих овочів у цей час - "другий хліб".

Нагадаємо, торік в області під посадку цього овоча, зелені й інших вагомих культур, багато господарів перекопували навіть подвір'я, щоб мати запаси городини. Відзначмо, торік овочі і картопля в Україні різко здорожчали. Молодий урожай другого хліба на початку сезону обходився від 50 гривень за кілограм. Цьогоріч картопля укотре набуває рекордних цін.

Тож дорожнеча й нестача фінансів призводить до того, що люди частіше починають садити та сіяти не власних земельних ділянках, щоб мати свій урожай.

"Буду з наступного тижня, дасть Бог, садити картоплю", - відзначає пані Ірина.
"Маю своєї картоплі достатньо, купувати не буду. Минулого року посадила собі коло хижі, дав Бог, вродило, нівроку", - відзначає газдиня.
"Такі тепер ціни, шо берешся за голову, а грошей не вистачає. То поки можу ще посадити собі чи то крумпля (картоплі), чи то пасулі (квасолі), то буду садити", - відзначає Ірина.
"Роботи в землі не боюся. Хоч і не є м дуже здорова, але Бог всім на помочі, та і мені. Ось уже підготувала собі в парнику грядку. Часник посадила, а тепер мало підсохне, та дасть Бог добру днину, посаджу і картоплю", - відзначає Ірина.

Читайте також: Суперовоч "із пір'ям" у вікні закарпатки: що вродило узимку й підняло настрій місцевій жительці? (ФОТО)

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими