1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

“Вона вже весну чує”: на Закарпатті прокинулися “вогняні” красуні (ФОТОФАКТ)

30748
Суспільство Закарпаття

Для Закарпаття це не дивина і часто бувало так, що вони прокидалися раніше ніж мали б.

“Вона вже весну чує”: на Закарпатті прокинулися “вогняні” красуні (ФОТОФАКТ)

Світлини з червонокнижним земноводним оприлюднили у соцмережі Фейсбук в одній із тематичних спільнот.

Мінлива погода, на яку був багатим цьогорічний лютий, внесла корективи у звичну поведінку тварин. Так, у Карпатах, днями сфотографували саламандру, яка вже прокинулася з зимової сплячки.

Фото плямистої красуні на засніженому листі розмістив у мережі користувач Мирон Марецький.

“Трохи сьогодні пролітав сніг, а її не сидиться в теплі. Саламандра. Бескиди , 18.02.2024 р”, – написав автор фото.

Цікаво, що саламандра – легендарне земноводне. Практично у міфах кожного народу зустрічається згадка про цю істоту. Які тільки якості їй не приписували: і те, що вона безсмертна, і те, що її шкірка здатна лікувати від усіх хвороб, і що це – маленький дракончик, з якого через сотню років зросте вогнедишне чудовисько.

Більшість із цих припущень є, звичайно, вигадкою. Проте саламандра дійсно отруйна. Якщо її з’їсть собака, то може померти. Отрута саламандри діє на нервову систему, паралізуючи життєво важливі центри мозку. 

Довідково: 

Вогняну саламандру ще називають дощівкою, сисмолоком, ящуром, сисаком, качуром. Жувуть саламандри в лісах і пагорбистій місцевості більшої частини Східної, Південної та Центральної Європи, а також у північній частині Близького Сходу.

На Закарпатті вони теж досить поширені. Зокрема, найчастіше їх можна зустріти в букових та смерекових лісах. Але вид під загрозою через масштабне вирубування пралісів та погану екологію.

За інформацією Вікіпедії, у залісених долинах гірських водойм Карпат чисельність дорослих й цьоголітків вища, приміром, 45-50 особин на один квадратний кілометр. Найбільше цих земноводних можна зустріти в Карпатському біосферному заповіднику, розташованому в Угольско-Широколужанському масиві.

У дикому середовищі, згідно із науковими даними, саламандри живуть у загальному до 15 років. Однак, у неволі, де вони не зустрічаються із основними небезпеками, ці ящірки здатні прожити й до 50 років.

Читайте також: Знайдено "чашу ельфа": що знаходили закарпатці та в яких наразі місцях вже полюють на перші весняні скарби? (ФОТОФАКТ)

“ Вона вже весну чує”: на Закарпатті прокинулися “вогняні” красуні (ФОТОФАКТ) Вона вже весну чує”: на Закарпатті прокинулися “вогняні” красуні (ФОТОФАКТ)Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber