1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Пальці мерця, чаша ельфа й рожевий фламінго": скарбниця трофеїв, знайдених закарпатцями у лісах

16.02.2024 13:14 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Неймовірні трофеї, знайдені у лісах Закарпаття, що вартують силу грошей.

Неймовірні трофеї, знайдені у лісах Закарпаття, що вартують силу грошей.

Торік сезон тихого полювання пройшов на славу в місцевих лісах. Тут полювали на різні смаколики й заробляли на них. Торгували грибами на місцевих базарах, на трасах в околицях населених пунктів. Гриби сушили, маринували та смажили.

Мережа Фейсбук рясніла від "снігопаду" світлин з різних районів області. Кожен ділився чудовим трофеєм, нахвалював і тим самим дражнив інших учасників, щоб ті брали корзини й рушали на пошуки свого гриба.

Відзначмо, одним з найгрибніших районів сезону 2023-го виявилась Тячівщина. У місцевих лісах полювали на справжніх велетнів - білі гриби. Важкоатлетів грибної ієрархії знімкували й знімали відео. А вже опісля такі трофеї у соцмережах набирали ряд відгуків, "смайликів" та "сердечок".

У селах Перечинщини полювали на "каочок". Один з найсмачніших, ароматних грибів, на який "треба нюх",  відзначають мисливців тихого полювання. Фартить не всім відшукати. Водночас, коли  у кошику є подібний трофей, можна вважати  грибалка вдалася й до рук потрапив чи не справжній джекпот.

Та ще більш цінним трофеєм на Закарпатті є рідкісний трюфель. Його теж  торік було знайдено грибниками на Перечинщині. Відзначмо, трюфель є дорогущим ресторанним грибом. Його вартість від 35 тисяч гривень за кілограм.

Також закарпатці знаходили у місцевих лісах лисички. Це одні з найчистіших грибів у світі, які не вбирають радіонуклідів. Мають багато корисних властивостей і насичені йодом. Рекомендовані дітям  й дорослим. Ці гриби торік переплюнули в ціновій вартості на початку сезону білі гриби. Ціна на лисички істотно зросла в період радіаційної загрози через ймовірний теракт росіянами на Запорізькій АЕС. Тоді ж закарпатці почали запасатись продуктами й ліками з йодом.

У Карпатах торік однією з чудових знахідок стала рожева глива, якої можна робити цукати й додавати до різних салатів. Унікальний трофей облетів соцмережі. Люди писали, що бачать уперше такий дарунок природи.

Гриб "Пальці мерця" - та іще знахідка! Форма трофея нагадує дійсно частини тіла у вигляді пальців. І такі грибні знахідки, що зростають на пнях,  упольовували в різних районах області.

"Чаша ельфа" - грибне чудо, за яким почали полювати вже цьогоріч. Це одні із найперших весняних грибів у лісах України, у тому числі й Закарпаття. Зі слів грибників, після них починають з'являтись гриби - сморшки, а пізніше і білі гриби.

Ще одне чудо, яке було знайдено в закарпатському лісі у грудні був гриб "відмине масло". Його вдалось уполювати на Перечинщині. Форма гриба схожа на квітку. Гриб також полюбляє зростати на пнях й стовбурах дерев.

Читайте також: На Закарпатті вріже мороз й піде сніг: в яких районах заморозить найбільше? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими