1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Допоможе при радіації: на Закарпатті готують природні та лікувальні запаси йоду

0 Суспільство Закарпаття

У регіоні роблять природні запаси йодом.

Допоможе при радіації: на Закарпатті готують природні та лікувальні запаси йоду

На Закарпатті не поспішають брати штурмом аптеки, щоб запастися йодидом калію й рядом інших медикаментів у разі ймовірної радіаційної небезпеки у результаті військових дій в Україні. Відзначмо, загроза радіаційної небезпеки існує через можливий теракт рашистами на Запорізькій АЕС. Про це ми писали у попередніх публікаціях. Нагадаємо, росіяни замінували ЗАЕС та тримають її під контролем. Занепокоєння з цього приводу висловив президент Володимир Зеленський та зауважив, що слід готуватись до найгірших сценаріїв у результаті можливого вибуху на АЕС.

Наразі людям порадили зробити невідкладні запаси продуктами та питною водою на випадок радіаційного вибуху. Українців застерігають не бути байдужими до ситуації, адже коли радіація буде в повітрі, силою вітру небезпечний радіоактивний пил буде розноситись на значні відстані. Небезпечними стануть вода у річках та колодязях, овочі, ягоди й фрукти в садах та ряд інших продуктів, що знаходяться на повітрі.

Поки в одних областях України роблять масово запаси йодом й витрачають свої заощадження в аптечних закладах, закарпатці більш економно виходять із ситуації. Тут роблять запаси ще й натуральними засобами, в яких міститься необхідний при радіації йод.

Поки у регіоні триває сезон тихого полювання жителі збирають дари лісів , які згодом висушують, заморожують й маринують, аби мати запаси на зиму. Серед ряду грибів, які знаходять у закарпатських лісах, одними із дуже смачних і корисних для здоров'я дітей та дорослих грибів є лисички.

Саме в лисичках міститься надзвичайно важливий для організму елемент йоду, а ще у них, на відміну від інших грибів, майже ніколи не накопичуються радіоактивні нукліди.

Про важливість і цінність лисичок ми вже писали у попередній публікації. Ними торгують на місцевих базарах та продають в мережі онлайн. Також "Голос Карпат" інформував про унікальні чорні лисички. Наразі за ними також полюють у місцевих лісах.

"Гриби лисички - одні з найсмачніших та найцінніших грибів. Їх можна і смажити, і сушити, і заморожувати. Із них варять смачні й вітамінні супи", - каже Марія Белей з Перечинщини.

"Вони дуже корисні для діабетиків й тих, у кого проблеми зі щитовидкою, адже в грибах міститься йод. Зараз він дуже потрібний для організму".

"В лісах зараз вони вже з'явились, потроху збираємо й запасаємось натуральним йодом", - каже Марія Іванівна.

Нагадаємо, На Закарпатті вирує масштабна пожежа: відомо перші подробиці (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: