1. Новини Закарпаття
  2. >

Картопля уже дорожча аніж у Європі: до яких цін доведеться підготуватись жителям Закарпаття?

12.01.2024 13:45 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні дедалі дорожчає ряд необхідно важливих продуктів.

В Україні дедалі дорожчає ряд необхідно важливих продуктів.

  За останній період найбільше зросли у ціні овочі. Напередодні нового року жителі Закарпаття намагались робити запаси продуктами, адже боялись подальшого їх подорожчання. Так от найперше у регіоні спішили зробити запаси цибулею.

  Уже у грудні її ціна із 15 гривень за кілограм набула вартості 18 гривень. Також подорожчала і картопля. Цьогоріч сезон другого хліба у регіоні був не надто врожайним. Тож нестача вирощеного домашнього овоча змушує місцеве населення купувати магазинний продукт.

   Наразі відомо, що картопля на ринках держави і далі продовжує бити рекорди. Виникає потреба в імпортуванні цього продукту із інших країн. Один з актуальних та стратегічно важливих овочів почали імпортувати уже із Польщі. Про це пише EasFruit.

  Так, в Україні прискорюються темпи зростання цін на картоплю. Це призвело до перших цього сезону оптовим постачанням імпортної продукції на ринок країни. За словами економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрія Ярмака, з 4 січня 2024 року в Україну почали надходити великі партії картоплі з Польщі, а також з Литви та Латвії, які вимірюються сотнями тонн.

"Поки що оптові ціни на картоплю в Україні є найвищими за всю історію, як у гривні, так і в перерахунку на долари чи євро. Фактично за рік ціни на цей товар зросли у 3,5-4 рази. При цьому буквально за останні три тижні оптова ціна на якісну свіжу картоплю в Україні злетіла на 40% і перевищила рівень цін у сусідніх країнах Євросоюзу, що зробило імпорт картоплі економічно доцільним", – розповів він.

  При цьому експерт зазначив, що протягом кількох сезонів оптові ціни на картоплю в Україні переважно не покривали витрат на її вирощування у професійних господарствах, змушуючи багатьох професійних картоплярів заощаджувати, у тому числі й на якісному посівному матеріалі.

"Це, у свою чергу, призводило до зниження якості продукції, що обмежувало можливості експорту навіть у ті країни, куди Україна мала можливість постачати продукцію. В результаті це призвело до зниження обсягів виробництва картоплі, оскільки багато дрібних виробників картоплі переналаштувалися на інші культури, зокрема на цибулю, моркву, капусту або буряк. Крім того, населення, після збільшення площ у 2022 році та подальшого падіння цін на ринку, також знизило масштаби вирощування", – пояснив Ярмак.

Нагадаємо, у магазинах Закарпаття "набили" нові ціни на один із важливих продуктів.

Читайте також: Оновлені платіжки за розподіл газу: у січні закарпатці отримають квитанції зі зміненими сумами