1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Вибирали з болота": у магазинах Закарпаття удвічі здорожчав один з популярних та стратегічно важливих овочів

50977
Суспільство Новини Перечина

На Закарпатті за рік здорожчали деякі овочі.

"Вибирали з болота": у магазинах Закарпаття удвічі здорожчав один з популярних та стратегічно важливих овочів

Наразі мова іде про картоплю. За інформацією експертів, ціни на неї підскочили практично удвічі за рік. Подорожчання овоча спостерігається по всій Україні Причиною подорожчання цієї продукції залишається підвищений інтерес покупців щодо неї.

В Україні наразі ціна на картоплю вже в середньому у два рази вища, ніж наприкінці жовтня 2022 року.

Як повідомляють аналітики проекту EastFruit, сьогодні українські аграрії пропонують картоплю на продаж по 7-10 грн/кг, і лише за останній тиждень ціна на цю продукцію на українському ринку зросла в середньому на 13%.

Окрім підвищеного інтересу оптових компаній і населення до закупівлі картоплі, які впливають на зростання ціни є ще один фактор. Він полягає у тому, що у деяких регіонах у результаті несприятливих погодніх умов збирання картоплі дещо ускладнюється, що також стимулює зростання цін у картопляному сегменті.

Відзначмо, цьогоріч врожай картоплі в Україні у порівнянні з минулим роком доволі неякісний через примхи погоди. Поганий врожай другого хліба цього сезону зібрали й на Закарпатті. До того ж на якості урожаю, окрім погодніх умов цього літа, позначилось поїдання картоплі ще й гризунами та шкідниками. Багато господарів змушені були вибирати картоплю практично, як вони відзначали, в болоті та з муками.

Ряд жителів, через те, що поспішили відкладати картоплю в підвали на зберігання, змушені були викидати врожай, бо починав гнити.

Хоч закарпатці у 2023-му й посадили врази більше картоплі унаслідок військових дій у державі та щоб уникнути кризи у продовольстві, не кожному, врешті, вдалося, мати гарний врожай стратегічно важливого овоча. Тож компенсують нестачу картоплі домашньої магазинним товаром.

Нагадаємо, Королево стане містом: Зеленський підписав новий закон про територіальні одиниці 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ ➤ 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber