1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

До кінця літа повістки отримають всі: ТЦК будуть вручати їх у найнесподіваніших місцях

226146
Суспільство Закарпаття

Як відомо, повістки останнім часом почали вручати в найнесподіваніших місцях.

До кінця літа повістки отримають всі: ТЦК будуть вручати їх у найнесподіваніших місцях

В Україні під час загальної мобілізації та воєнного стану всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними й підлягають мобілізації. Більше того, вони можуть отримати повістки та бути мобілізованими примусово, якщо не мають права на відстрочку. Представники ТЦК пояснили, кому будуть видавати повістки до кінця літа 2023.

Як інформує "НВ", загальна мобілізація та воєнний стан в Україні продовжили до 15 листопада 2023 року. Всі військовозобов'язані підлягають примусовій мобілізації, деякі чоловіки та жінки стають до зброї добровільно, перебуваючи на службі вже місяцями. Мобілізація відбувається після оповіщення, яке здійснюють уповноважені особи.

В територіальному центрі комплектування і соціальної підтримки військовозобов'язані проходять військово-лікарську комісію, працівники оцінюють їх морально-психологічні якості та знаходять спеціальність, на яку можна мобілізувати. Якщо чоловік має право на відстрочку, його заборонено мобілізувати примусово, проте, він добровільно може пройти ВЛК та підписати мобілізаційне розпорядження.

З осені 2023 року в закон України про Військовий обов’язок і військову службу додали статтю 18−1, яка забороняє проведення призову під час воєнного стану. Тому, призовники від 18 до 27 років не призиваються, а повістка на строкову службу не видається.

Як пояснюють у ТЦК, після отримання повістки про уточнення даних військовозобов'язаний повинен з’явитися для уточнення військово-облікових даних. Такі повістки будуть видаватися двом категоріям чоловіків. Насамперед це ті військовозобов'язані, які з тих чи інших причин не з’явилися до територіальних центрів комплектування, щоб уточнити дані — можливо змінився сімейний стан, кількість дітей, місце проживання. Також це стосується внутрішньо переміщених осіб.

Після уточнення даних військовозобов'язані мають пройти обов'язковий медичний огляд на ВЛК, де буде встановлено ступінь придатності до військової служби.

Законодавством не заборонено і не дозволено вручати повістки на вулицях та публічних місцях, тому уповноважені особи вручають їх також на вулицях, ТРЦ та інших людних місцях.

Законодавством не встановлено місце, в якому можуть вручити повістку. За словами юристів, кількість тих, хто вручає повістки, не визначена жодним нормативно-правовим актом. Вручати їх можуть уповноважені особи.

Сповістити про виклик призовника чи військовозобов`язаного до ТЦК, окрім власне представників ТЦК, можуть:

  • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад — у разі отримання розпорядження ТЦК;
  • керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій — також за наявності відповідного розпорядження ТЦК;
  • керівники навчальних закладів у разі розпорядження з ТЦК;
  • уповноважені представники ТЦК, які отримали наказ керівника про видачу повісток.

Перед перевіркою документів українці мають право попросити показати уповноважених осіб документи ― службові посвідчення, наказ чи розпорядження голови ТЦК на вручення повісток. Військові мають право перевіряти документи, якщо мають наказ коменданта зі своїми прізвищами. Вручати повістку можуть тільки представники ТЦК. Звичайні військові, нацполіція, Нацгвардія та інші Сили оборони не уповноважені на це.

Раніше ми писали, як вручають повістки жителям Закарпаття. Люди розповідають, як "ловлять" місцевих чоловіків у селах, забирають до військкоматів прямо з автобусів.

Також "Голос Карпат" інформував, як представники ТЦК вручали повістки військовозобов'язаним у громадських місцях, просто на вулицях, курортних комплексах тощо. Також було згадано і про цікавий інцидент із вручення повісток військовозобов'язаним й відправленням їх на фронт прямо із магазину та торгового центру. Один з інцидентів мав місце на Львівщині, рідні навіть не знали, що чоловіка забрали до військкомату під час походу до магазину. Інший інцидент було зафіксовано в Києві. А ось на Мукачівщині цьогоріч повістки вручили персоналу одного із ліцеїв. Одразу 10 повісток було вручено працівникам освітнього закладу.

У цьому випадку слід зазначити, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають учене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно в закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Не рідко процес мобілізації та вручення повісток, обурюються жителі, переходять рамки дозволеного. Моменти порушень очевидці фіксують та публікують в мережі Фейсбук.

Нагадаємо, В істоти - зуби-ножиці та невгамовний апетит: закарпатців настигла нова напасть  

Величезні черги на Закарпатті: стало відомо, що відбувається на пунктах пропуску (ВІДЕО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber