1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"І мертвим також... закарпатця тягнули асфальтом": у мережі Фейсбук черговий вибух емоцій (ВІДЕО)

7150 Суспільство Міжгір'я

Мобілізація в Україні у повному розпалі.

"І мертвим також... закарпатця тягнули асфальтом": у мережі Фейсбук черговий вибух емоцій (ВІДЕО)

В областях України продовжують вручати повістки чоловікам. Військовозобов'язаних перестрівають в громадських місцях та на вулицях. Блокпости розгортають при в'їзді в населені пункти.

У мережі Фейсбук не один раз тривають дискусії щодо процесу мобілізації в Україні, а саме з "відловлюванням" призовників. Люди пишуть про різні обставини, що суперечать, на їх думку, здоровому глузду.

Відзначмо, у попередній публікації ми писали про петицію, у якій зазначалось, як повістки вручають на продуктових ринках, одних й тих самих підприємствах і навіть на похоронах. Автор петиції Олег Чабан. Те, що повістки вручають останнім часом й під час похоронів, було підтверджено й рядом дописів у мережі Фейсбук.

Узялись й до курортів

Не так і давно в соцмережах набула резонансу подія із врученням повісток на території одного із популярних гірськолижних курортів у Славському, що на Львівщині. Очевидці писали, як поліцейські та військові стоять на спусках та ловлять відпочиваючих. Новину на той час було поширено рядом ЗМІ, у тому числі і всеукраїнськими новинними сайтами. Дехто на радощах навіть писав, що, нарешті, уже ловлять на Буковелі. Утім, мова була зовсім про інший курорт. Хоч і людям, згідно із їх коментарів, дуже хотілось, аби люди у формах взяли під контроль й Буковель.

Повістка померлим, чи просто помилка?

У мережі Фейсбук й інших соціальних мережах вистачає різного ряду відео із відловлюванням чоловіків прямо на вулицях та навіть у обійстях. На деяких відео є навіть фрагменти, де застосовано силу у відношенні до військовозобов'язаного. Один із таких інцидентів було зафіксовано й на Закарпатті. Де саме відбувались події не вказано. А от на Міжгірщині днями також трапився дещо шокуючий інцидент. Чоловіка тягнули силою по асфальту.

Чергові знімки "добровільної" мобілізації на Закарпатті, — йдеться у пості до відео у мережі Фейсбук.

Та от "живим" вручити повістку простіше, додають коментатори. Набагато ж складніше "призвати до війська померлого". Та буває й таке і притім - неоднозначно. Про один з таких випадків інформують на Львівщині. Тут повістку надіслали загиблому у ДТП 8 років тому артисту Владиславу Левицькому.

Про цей випадок повідомила на своїй Facebook-сторінці львів’янка Мар'яна Волошин, опублікувавши фото повістки, яка прийшла на адресу останнього місця проживання загиблого артиста.

“І мертвим, і живим, і ненародженим... Цікаво, чим члени Шевченківського РЦК та СП займаються на роботі, разом зі своїм в.о. керівника??? Згідно закону про мобілізацію, до центру комплектації викликають людину, яка загинула майже вісім років тому...” - з обуренням написала вона.

В коментарях люди по-різному реагують на інцидент. Одні пишуть, мовляв, що подібне стається уже не вперше. Повістки "за другим разом" приходять й військовим, що уже нібито рік перебувають у зоні бойових дій і що у ТЦК не на належному рівні ведуть облік військових.

Утім дехто із коментарів відзнає на тому, що це просто помилка у реєстрі, а не навмисний промах в діяльності ТЦК.

Нагадаємо, Випробовують на собі водну стихію: на Закарпатті спіймали ще декілька груп "ухилянтів" (ФОТО) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також: