1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Тваринний могильник у місцевих водоймах: на Закарпатті люди самі себе труять і без ворожого "екоциду"

1293 Суспільство Закарпаття

Природа звикла віддячувати людині або ж повертати усе бумерангом за завдану шкоду.

Тваринний могильник у місцевих водоймах: на Закарпатті люди самі себе труять і без ворожого "екоциду"

Проблема із забрудненням довколишнього середовища на Закарпатті - одна з актуальних. Через дії краян часто в лісах виникають пожежі, які руйнують червонокнижні рослини та завдають шкоди місцевій фауні. У численних пожежах горять не тільки зелені масиви, а й гинуть птахи і звірі, чимало корисних комах. Людина у цьому плані найбільший ворог, адже про наслідки ми замислюємось, на жаль, лиш тоді, коли надто вже пізно. Відзначмо, не так і давно закарпатці зіткнулись із величезних масштабів лісовою пожежею між Березнянщиною та Перечинщиною внаслідок дій, зумисне вчинених невідомими. Про цю трагедію, що сталась на межі двох районів - Перечинщини й Березнянщини.

"Голос Карпат" розповідав у попередніх публікаціях. Із вогняною стихією боролись пожежники і всі небайдужі в громаді. Вогонь гасили впродовж кількох діб, навіть з повітря. Були задіяні сили нацгвардії.

Утім, не тільки пожежі завдають шкоди природі й відтак стають наслідком багатьох непередбачуваних ситуацій, але і забруднення колись найчистіших закарпатських водойм. Чому колись найчистіших? Бо раніше місцеві ріки були і дійсно куди безпечнішими, як зараз. Тут ловили смачну форель, карасів й навіть раків. З гірських потічків можна було спокійно напитись сирої води у спеку. Сьогодні ж, зауважують жителі, у місцевих водоймах плаває пластик, трупи тварин й розвелись плазуни. Брудні води стають "могильником" небезпечних хвороб для самих же людей.

"Ми самі винні у своїх бідах. Скидаємо усю нечисть до місцевих річок, замість того, аби закопати. Пізніше жаліємось, відки беруться такі хвороби? Чи можна зараз нормально поплавати в річці, де люди скидають скотину? Чому таке робиться? Люди вже стали, мов ті дикуни", - відзначає Оксана Михайлівна.

"Ми самі собі шкодимо й винимо когось іншого в своїх проблемах. З такими темпами дуже скоро наша планета почне нам віддячувати надто плачевними наслідками і вони уже тут. Численні підтоплення через масову рубку, холера та інші інфекційні хвороби від трупів тварин, які люди за дикунською звичкою мечуть у воду", - відзначає місцева жителька.

"А відходи з каналізацій, які спускають у річку - взагалі вище зло. Ми самі себе труємо", - відзначає Оксана Михайлівна.

"І Каховської трагедії нам не потрібно, яку зараз переживає держава через російську атаку".

Нагадаємо, На Виноградівщині виявили тіла двох загиблих людей: що сталося  

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: