1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Замітають сліди": у мережі не вщухають дискусії щодо масштабної пожежі на Ужгородщині (ФОТО)

16.08.2022 21:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Болюча тема краю - ліси. І в час війни вони потерпають від масових рубок.

Болюча тема краю - ліси. І в час війни вони потерпають від масових рубок.

В останній період закарпатські ліси потерпають ще й від нещадних підпалів. Хоч людей і закликають бути обачними в цей період й не створювати зайвих проблем рятувальникам, насправді ж реалії щодо цих застережень дуже плачевні. У результаті масштабних пожеж вигорають сотні гектарів зелених масивів, руйнується екосистема, а від отруйного диму страждає довколишнє середовище.

Тільки упродовж останніх днів місця рятувальники фіксували двічі пожежу на Березнянщині (Ужгородського району). Найперше, 9 серпня, зайнялась гора Нітковиця https://goloskarpat.info/society/62f006dcda8fe/ Про масштабну пожежу, яка згодом поширилась на іншу локацію - гору Савчин, між населеними пунктами Бегендяцька Пастіль та Костева Пастіль, повідомляли у соцмережах, а згодом в обласних та Всеукраїнських ЗМІ. Згідно із офіційними даними від закарпатських рятувальників, пожежа знищила понад 90 га лісу. Пожежу близько доби ліквідували 192 особи та 24 одиниць техніки, з них від ДСНС 101 особа та 21 одиниць техніки, зокрема 2 літаки та 2 вертольоти.

Клуби диму від палаючого закарпатського лісу було видно на десятки кілометрів. Вогонь із Березнянщини згодом поширився й на Дубриницьке лісництво. Люди знімали жахаючі кадри із різних ракурсів й молили Бога, аби чимшвидше пішли опади і рятувальники встигли впоратись зі стихією. 

Наразі масштабне займання лісу, завдячуючи оперативності рятувальників та усіх небайдужих( на допомогу прийшли й прості мешканці) вдалось ліквідувати. Згідно із офіційною інформацією, основною причиною пожежі, яка сталась на Березнянщині днями, є людський фактор, а саме необережне поводження із вогнем. Напередодні "Голос Карпат" уже інформував читачів щодо реакцій, що вибухнули у соцмережах із цього приводу. Саме тоді в одному із постів повідомлялось про вияв на місці пожежі групи осіб, які імовірно могли бути причетні до цієї пожежі.

Люди, певна річ, дякують рятувальникам за оперативну роботу - найгірше позаду, вогонь перестав вирувати. Пожежу приборкано, але чи стане це справнім уроком для паліїв? Чи зрозуміють вони свою шкоду? Чи уже завтра вони не підпалять чергову гору й не піддадуть небезпеці вже вкотре життя інших людей? У цьому якраз й сумніваються жителі та продовжують коментувати це у мережі Фейсбук. До слова, збитки від лісової пожежі, що сталась на Березнянщині, за даними рятувальників, становлять десятки мільйонів гривень. На відтворення лісових площ пійдуть десятки років.

Що стосується конкретно пожеж, які трапились днями між селами двох громад на Закарпатті - Великоберезнянської та Дубриницької та завдали непоправної шкоди зеленим насадженням, люди вбачають чіткий мотив "крадіїв" лісу. За їх словами, подібні підпали не є випадковими і зловмисники мають бути прит ягнуті до відповідальності. Не виключають в коментарях і спланованих дій деверсантами в цому випадку. Адже за останній період на Ужгородщині ліси часто горять.

Сьогодні чергові клуби диму над горою на Перечинщині вдалось помітити й зафіксувати журналісту видання "Голос Карпат".

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, На Закарпатті впроваджують новий сучасний механізм надання соціальних послуг: відомі деталі 

Читайте на ГК:Сплатив заставу й повернувся "до бізнесування": на Ужгородщині впіймали переправника військовозобов'язаних (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Ужгородщині затримали чергового "бізнесмена -переправника" військовозобов’язаних (ФОТО)
Читайте на ГК:І на ношах несли, і санчатами везли: медики розповіли про порятунок юнака на Закарпатті (ФОТО)