1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Небезпечна Латориця: закарпатців просять утриматися від купання та риболовлі у річці через холеру

17.08.2022 14:32 Суспільство Актуально

У Мукачівській міській раді відбулася нарада з обговоренням заходів щодо профілактики холери та захворювань, спричинених холероподібними вібріонами, серед населення міської громади Мукачева.

У Мукачівській міській раді відбулася нарада з обговоренням заходів щодо профілактики холери та захворювань, спричинених холероподібними вібріонами, серед населення міської громади Мукачева.

Про це повідомляє ПравдаЄ.

Підставою для проведення засідання комісії стали результати досліджень води відкритих водойм (річка Латориця в м. Мукачево), проведених Мукачівською філією Державної установи «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоровя України» (зразок №10-р Латориця, район пожежної частини; результат №11 – р. Латориця, центральна частина міста в районі поліклініки) вих.. №953/01 від 28.07.2022 року. Згідно результату дослідження були виділені штами, ідентифіковані як холероподібні нетоксигенні вібріони.
Для запобігання та поширення захворювання на холеру та захворювання, викликане холероподібними вібріонами серед населення Мукачівської міської громади, фахівцями Мукачівського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області запропоновано план заходів:
– заборона купання мешканців Мукачівської ТГ в річці Латориця;
– заборона вилову риби в р. Латориця;
– посилення уваги медичних закладів по ідентифікації кишкових захворювань;
– забезпечення очищення та дезінфекції стічних вод закладами та установами в р. Латориця;
– контроль за забезпеченням подачі якісної та безпечної питної води для населення.
З метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров’я населення, Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області рекомендує утриматись від купання та вилову риби в р. Латориця.
Холера – це гостра діарейна інфекція, що виникає при попаданні в організм заражених харчових продуктів чи води. За відсутності лікування протягом кількох годин може призвести до смерті. У світі щорічно фіксується від 1,3 до 4 млн випадків захворювання на холеру і 21 000 – 143 000 випадків смерті від неї.

Першими симптомами холери є діарея, блювання, біль у животі.
Випадки холери в Україні були зареєстровані у 1998, 1999, 2007, 2011 роках.
У 1998 році холеру фіксували у Донецькій області та в Криму, у 1999 році значний спалах поширився по кількох південних та східних регіонах України, випадки фіксували у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Одеській областях.
На Закарпатті, випадків спалаху холери за останні десятиліття не зафіксовані.

Наразі інформації про захворювання на холеру в області немає.

Нагадаємо, Закарпатська ОВА: "Потрібно охопити якомога більше здобувачів освіти очним навчанням"

Читайте на ГК:Уночі на Закарпатті зіткнулися дві автівки: на місці аварії працювали правоохоронці (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Заробив» на ній майже 80 тисяч гривень: Закарпатка стала жертвою шахрая
Читайте на ГК:На Закарпатті перекинулась вантажівка (ФОТО/ВІДЕО)